Sněhová bouře v USA zkazila Den díkůvzdání

Nejvytíženější byl ve Spojených Státech, co se dopravy týče, minulý víkend, který velmi zkomplikovala silná sněhová bouře.
Počasí na Den díkůvzdání ohrožuje USA (zdroj: CNN)

Podle FlightAware.com mělo téměř 7000 letů několikahodinová zpoždění, na 900 letů bylo zrušeno a v důsledku mlhy a prudkého sněžení došlo i k nespočtu dopravních nehod.

Ačkoli je Den díkůvzdání jedním z nejdůležitějších amerických svátků, miliony lidí se za svou rodinou tento víkend vůbec nedostaly. Zatímco zhruba 50 milionů obyvatel severovýchodního pobřeží USA se potýká se silným sněžením a výpadky proudu, na západním pobřeží řeší lidé kromě stejných problémů navíc i povodně, uvedla CNN. Nepřízeň počasí a špatná viditelnost zapříčinila sjezd přistávajícího letadla z runwaye v Buffalu, srážku celkem 25 vozidel na silnici v Garret County a smrt devíti lidí při havárii letadla v Jižní Dakotě. I zde byla na vině sněhová vánice doprovázená mlhou.

Podle meteoroložky CNN, Madeline Scheinost, se bude studená fronta z Ohia přemisťovat směrem na východ a poté na jih směrem k Floridě.

reklama