Sněhové bouře v USA: Kruté počasí si vyžádalo už několik životů, policie eviduje stovky nehod, letiště ruší lety

Zimní bouře, která v neděli potrápila východní pobřeží Spojených států, má na svém kontě už několik obětí. Návaly sněhu, před kterými varovali meteorologové, způsobily komplikace převážně v dopravě. Policie eviduje stovky nehod, letiště ruší lety.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Sněhová bouře, která už potrápila středozápad Spojených států, v neděli dorazila i na východní pobřeží. Mrazivá smršť zrušila lety a přispěla ke stovkám dopravních nehod. Na svém kontě má navíc za posledních pár dnů minimálně sedm lidských životů.

Nejvíce postiženými oblastmi jsou nyní státy Virginie a Severní Karolína. Velké komplikace ale hlásí i hlavní město USA Washington. Policie ve Virginii už registruje více než 300 dopravních nehod a nepřetržité sněžení zaměstnává ve Virginii a Severní Karolíně přes 200 tisíc lidí.

 

 

V Severní Karolíně už v neděli tamní guvernér Roy Cooper podle informací agentury AP vyhlásil stav nouze, když došlo k přerušení dodávky elektrické energie po pádu elektrického vedení. Popadané stromy v horách na západě země zaměstnávají téměř tisícovku lidí, kteří se je snaží odklidit, aby nedošlo k dalším katastrofám.

 

 

Silné mrazy pak komplikují převážně automobilovou dopravu ve Virginii. Státní policie uvedla, že v sobotu zemřel řidič vojenského vozidla, který nezvládl řízení. Podobný osud čekal bohužel i na třiasedmdesátiletého muže z Gainsville v Georgii, který se za hustého sněžení srazil s traktory.

 

 

Ve Washingtonu pak bylo zrušeno více než 250 letů včetně těch z mezinárodního letiště Dulles. Pracovníci letiště cestující uklidňovali a žádali, aby se obrnili trpělivostí, brali zrušení letů s humorem a místo vzteku si „raději dali horkou čokoládu“.

Tučňáci si užívají počasí

VIDEO: Sněhová bouře donutila ZOO, aby zavřela. Tihle boží tučňáci si to ale náramně užívají! Podívejte se, jak řádí!

Uzavřena byla i většina škol a děti se tak mohly radovat z nečekaného volna. Bohužel na mnoha místech počasí nedovolovalo vycházet ven a užít si naplno zimní radovánky. V některých oblastech na východě země napadlo až 30 centimetrů sněhu a komplikace se očekávají i v následujících dnech.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!