Sněhový chaos na německých dálnicích má první oběť: V koloně zemřela starší žena

Sněhový chaos v Německu neustává. Na dálnicích se kvůli sněhu tvoří dlouhé kolony. V noci se situace stala osudnou pro čtyřiapadesátiletou řidičku. Našli ji pracovníci červeného kříže, kteří lidem v koloně na dálnici A8 roznášeli horký čaj. Informoval o tom německý server Bild.de.
ilustrační foto
ilustrační foto
istockphoto.com/VukasS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Obyvatelé jižního Bavorska pořád čelí extrémnímu počasí. Na dálnici A8 u Ulmu stáli řidiči i 12 hodin v koloně, která byla dlouhá až 35 kilometrů. Záchranáři lidem v kolonách roznášeli alespoň teplé nápoje.

Krize se nevyhnula ani železnicím. Některé tratě jsou úplně uzavřené, zejména v podhůří Alp u okresů Traunstein nebo Garmisch-Partenkirchen. Regionální spoje kolabují i kolem bavorské metropole Mnichova. Podle německého meteorologického ústavu se navíc situace až do víkendu nezlepší.

V Sasku sněžení komplikuje zejména dopravu. Několik kamionů zastavilo dálnici A72 poblíž Burgsteinu. Na místě se vytvořila kolona dlouhá až 10 kilometrů. Mluvčí policie Chemnitz pro server Welt.de uvedl, že na silnici mezi Chemnitzem a Marienbergem uvízlo více než 166 kamionů.

Stejná situace je stále i v Rakousku. Několik oblastí v Tyrolsku není přístupných a pořád hrozí vysoké riziko lavinového nebezpečí u Salzburku. Šest německých žáků lavina zasypala v rakouském lyžařském středisku. Podle webu Welt.de všichni přežili téměř bez zranění.

Takové štěstí už neměl 16letý lyžař. Zasypala ho lavina a na místě zemřel. Mladík byl s rodinou v obci Sankt Antom v Rakousku. Pozdě odpoledne se šli projít a 16letý chlapec uvízl ve velmi strmém terénu. Záchranáři byli na cestě, mezitím ho zavalila lavina. 

Se sněhem se potýká i Slovensko. V pohoří Malá Fatra lavina pohřbila 37letého Slováka. Celkem si sníh v Evropě vyžádal už 16 obětí.

Reklama
Reklama