Sníh dál komplikuje dopravu. Kde je situace nejhorší?

Dopravu v celé republice i nadále komplikuje sníh. Problém hlásí hlavní tahy na Rakousko i Slovensko. Navíc některé dálnice mohou namrzat.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
archiv FTV Prima

reklama

Po nehodě kamionu je z části uzavřena silnice E55 v Českých Budějovicích ve směru k rakouským hranicím. Policie v místě odklání dopravu. V opačném směru je silnice průjezdná. Další komplice způsobená nehodou kamionu je pak na přivaděči na dálnici D35 u Přáslavic na Olomoucku ve směru z Ostravy. Ve směru Ostrava - Olomouc je uzavřen, v obráceném směru je průjezdný jeden jízdní pruh.

Silnice z Mníšku do Raspenavy a z Rynoltic do Hrádku nad Nisou v Libereckém kraji jsou pak pro nákladní vozy uzavřeny. To stejné pak platí i pro jeden z hlavních tahů na Slovensko mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Horní Bečvou na Vsetínsku. Zákaz platí ale i pro silnici z Jablonného nad Orlicí do Červené Vody přes Suchý Vrch a komunikaci mezi Drnovicemi a Podomím na Vyškovsku.

Námraza na dálnicích

Problémy ale způsobuje i námraza. Například na úseku dálnice D10 mezi Brandýsem a Rynolticemi. Varování ale platí i pro čtyřproudou silnici z Liberce na Turnov a ledovka je hlášena i u Vlašimi a na pomezí Rakovnicka a Berounska. Řidiči by ale měli být opatrní i na 263. kilometru dálnice D35 a na D1 na mostě mezi Ostravou a Bohumínem.

Ve vyšších polohách pak silnice pokrývá většinou uježděná vrstva sněhu. V některých místech se ale mohou tvořit sněhové jazyky. Na níže položených místech pak zase mohou vozovky namrzat. Navíc podle meteorologů by mělo i dnes sněžit. Navíc odpoledne a v podvečer pak budou v nížinách sněhové přeháňky přecházet do deště.

reklama

reklama