Šofér bez řidičského průkazu slíbil, že dál nepojede, vzápětí zavinil hromadnou nehodu

Nehodu pěti aut způsobil na Znojemsku jednatřicetiletý muž bez řidičského průkazu. Jen o pár hodin dříve přitom toho samého řidiče zastavili policisté a on jim na místě slíbil, že už dál nepojede. Muže řídícího Octavii kontrolovala hlídka v pondělí dopoledne na dálnici D2. Když policisté zjistili, že nemá řidičský průkaz, další jízdu mu zakázali.
Hromadná nehoda
Hromadná nehoda
PČR Znojmo

reklama

‚‚Sice slíbil, že si zajistí náhradního řidiče, ale evidentně opět usedl za volant sám. Jakmile policisté na dálnici odjeli řešit další události, vydal se ihned na cestu,“ popsala policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Šofér slíbil, že dál nepojede
Autor: PČR Znojmo Šofér slíbil, že dál nepojede

‚‚O několik hodin později tentýž šofér na silnici I/53 ze zatím neznámých příčin přejel do protisměru, kde bočně narazil do jednoho nákladního a dvou osobních aut jedoucích od Znojma. Octavia dostala smyk a zastavila se napříč vozovky. Potom do ní ještě narazilo další osobní auto, jehož řidič nestihl pro krátkou vzdálenost střetu zabránit,“ sdělila Drahokoupilová.

Hromadná nehoda
Autor: PČR Znojmo Hromadná nehoda

Při hromadné srážce se jeden řidič lehce zranil a vznikla škoda za zhruba čtvrt milionu korun. Dechové zkoušky všech účastníků byly negativní. Úsek I/53 mezi křižovatkami směr Práče a Bantice byl kvůli nehodě uzavřen tři hodiny.

reklama

reklama