Šokující úlovek! Ryba jako mimozemšťan

Devatenáctiletý Oscar Lundahl málem vypadl z lodi, když při rybaření u pobřeží ostrova Andoya v Norsku vylovil z vody podivné stvoření! Ryba měla poměrně malé tělo, zato obrovské oči! Až později zjistil, jaký kapitální úlovek se mu podařil.
Ryba jako mimozemšťan
Ryba jako mimozemšťan
FB Oscar Lundahl

reklama

Mladý rybář byl v šoku, když vytáhl bizarního mimozemšťana z vody. Podivné zvíře mělo velké baňaté oči, díky nimž vypadalo jako něco neskutečného a nikoliv z tohoto světa.

Lundahl je rybářským průvodcem pro zájemce o severské mořské rybaření a údajně lovil modrého halibuta. V tu chvíli lovil ve vodě hluboké asi 792 metrů. „Hledali jsme halibuta modrého, což je vzácný druh, asi 8 kilometrů od pobřeží. Měl jsem nahozené asi čtyři háčky, když jsem ucítil, že se něco chytilo. Trvalo mi asi 30 minut, než jsem to navinul," popisuje neobvyklý úlovek mladík.

Ta podivně vypadající ryba nebyla jeho jediným úlovkem dne. „Na dvou háčcích byly dva halibuti a já jsem z toho byl opravdu šťastný. Ale pak jsem viděl něco jiného. Bylo to docela úžasné, nikdy jsem nic podobného neviděl. Vypadalo to divně, trochu jako dinosaurus. Nevěděl jsem, co to bylo,“ dodává rybář.

Podle jeho kolegy se jedná pravděpodobně o rybu příbuznou žralokovi - chiméru. Údajně pochází z doby před 300 miliony let. Žije v hluboké vodě a je opravdu velmi unikátní ji chytit! 

Kvůli extrémní změně tlaku vytažení na hladinu nepřežila. Lundahl ji vzal navzdory jejímu bizarnímu vzhledu domů a usmažil. Chutnala prý výborně.

reklama

reklama