Soud rozhodl: Za vraždu bratra má jít mladík na 17,5 roku do vězení

Krajský soud v Ostravě včera poslal na 17,5 roku do vězení dnes už 19letého mladíka. Ten měl podle obžaloby loni v létě zavraždit svého nevlastního, teprve osmiletého, bratra.
06. 02. 2018 KRIMI: ZA VRAŽDU BRATRA MÁ JÍT MLADÍK NA 17 A PŮL ROKU DO VĚZENÍ
06. 02. 2018 KRIMI: ZA VRAŽDU BRATRA MÁ JÍT MLADÍK NA 17 A PŮL ROKU DO VĚZENÍ

reklama

Otřesný čin se stal loni v létě v malé obec na Opavsku. V tu dobu teprve 18letý mladík měl podle obžaloby v ložnici svých rodičů zavraždit svého, teprve osmiletého, nevlastního bratra.

„Nejprve mu přelepil ústa ustřiženou částí lepicí pásky, povalil jej na postel do polohy na břiše a opakovaně zaútočil na jeho krk, čímž mu způsobil tři horizontálně orientované řezné rány krku,“ odhalila během líčení hrůzné detaily soudkyně Natálie Tognerová.

Obžalovaný se k činu přiznal

Obžalovaný se k vraždě přiznal. Hájil se ale tím, že byl pod vlivem depresí a nebyl schopný se ovládat. Tvrdí, že až po činu si uvědomil, co udělal. Poté chtěl prý spáchat i sebevraždu a dokonce napsal rodičům i dopis na rozloučenou. Na život si ale nakonec nesáhl. Místo toho zavolal policii a řekl jim, že bratra zavraždil. Později se prý přiznal i rodičům. Motiv činu se ale nepodařilo zcela objasnit.

„Je to souhra více faktorů. Všechno v sobě dusil, čili to napětí se v něm kumulovalo a přišel bagatelní podnět, v podstatě to v něm vybouchlo a došlo k tomu, k čemu došlo,“ uvedl státní zástupce Vít Legerský.

Vrah Miroslav Kolman

Za brutální vraždu Čecha v Manchesteru dostane jeho krajan doživotí

Advokát obžalovaného žádal soud o zásadní změnu. A sice, aby obžalovaný byl souzen pro zabití. Za to by mu hrozil i mírnější trest. Tento návrh ale soud nepřijal a mladíka uznal vinným z vraždy. „Mám za to, že to nebyla vražda klasická, plánovaná, připravovaná. Byla to, bylo to zabití z krátkého takového vzteku,“ vysvětlil obhájce František Hendrych.

„Byl to jednoznačně zákeřný a likvidační útok vedený na bezbrannou osobu,“ odůvodnila soudkyně Tognerová své rozhodnutí.

Rozsudek ještě není pravomocný. Mladík si ponechal lhůtu na odvolání. Státní zástupce se naopak práva na odvolání vzdal.

reklama

reklama