Soud rozhodoval o vazbě pro muže, kteří měli ubít bezdomovce

Jak se vyvíjí soud kolem násilné smrti jednoho z hranických bezdomovců? Policisté z vraždy viní tři muže. Soud proběhl včera v Přerově.
30. 5. 2018 KRIMI: SOUD ROZHODOVAL O VAZBĚ PRO MUŽE, KTEŘÍ MĚLI UBÍT BEZDOMOVCE
30. 5. 2018 KRIMI: SOUD ROZHODOVAL O VAZBĚ PRO MUŽE, KTEŘÍ MĚLI UBÍT BEZDOMOVCE

reklama

Policisté potvrdili, že v souvislosti se smrtí čtyřiačtyřicetiletého bezdomovce zadrželi tři muže- dva ve věku 38 a 18 let a jednoho mladistvého. Krátce na to vyšetřovatel požádal přerovský soud o jejich vzetí do vazby.

„Dnešního dne byl podán v dopoledních hodinách návrh na vzetí třech obviněných do vazby, s tím, že se jedná tedy o právní kvalifikaci zločin, těžké ublížení na zdraví a zločin vraždy,“ uvedl místopředseda Okresního soudu v Přerově Jiří Barbořík.

Jak vyřešit bezdomovectví?

ODHALENO: V téhle zemi úspěšně vyřešili problém s bezdomovci! Kdy se to podaří v Česku?

Zda obvinění litují svého činu a proč vůbec k útoku došlo, není jasné. Podle rozhodnutí soudu byl návrh na vzetí do vazby vyslyšen a všichni tři pachatelé tak poputují do vazby.

„Šli tři chlapi a pustili se do mého kamaráda. Já jsem ležen opodál, ale nemohl jsem se ho zastat, protože bych dost možná dostal i já,“ říká očitý svědek celého incidentu, který také u soudu svědčil.

Dvěma plnoletým mužům teď v případě odsouzení hrozí trest v rozmezí 15 až 20 let, případně výjimečný trest. U mladistvého bude soud přihlížet k jeho věku.

reklama

reklama