Soudce Ivan Elischer stíhaný za braní úplatků byl propuštěn z vazby

Dočasně odvolaný soudce Vrchního soudu v Praze Ivan Elischer, který je podezřelý z braní úplatků a ovlivňování trestních řízení, je opět na svobodě. O jeho propuštění z vazební věznice na Pankráci ve středu odpoledne rozhodl Městský soud v Praze, který řešil jeho stížnost.
11. 4. 2018 ZPRÁVY: SOUDCE IVAN ELISCHER STÍHANÝ ZA BRANÍ ÚPLATKŮ JE PROPUŠTĚN Z VAZBY
11. 4. 2018 ZPRÁVY: SOUDCE IVAN ELISCHER STÍHANÝ ZA BRANÍ ÚPLATKŮ JE PROPUŠTĚN Z VAZBY

reklama

Ivan Elischer si stěžoval především na to, že pominuly důvody jeho vazby. Tedy, že by ovlivňoval svědky na svobodě nebo by mohl dál páchat trestnou činnost. Jeho funkce soudce vrchního soudu ho totiž zbavil ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Soud ho poměrně překvapivě propustil na svobodu.  

Bude se ale muset dál bránit policejnímu stíhání za to, že měl údajně brát úplatky výměnou za nižší tresty. Policie ho rok sledovala a odposlouchávala, ale bez vědomí šéfa vrchního soudu. „Považoval bych za mimořádně žádoucí, aby předseda soudu o tom věděl, protože to má obrovský vliv na chod soudu,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima předseda Vrchního soudu v Praze Jaroslav Bureš.

11. 4. 2018 ZPRÁVY: ŘSD ODKOUPILO POSLEDNÍ POZEMEK A MŮŽE ZAČÍT STAVĚT OBCHVAT OTROKOVIC

Obchvat Otrokovic se může začít stavět. ŘSD se podařilo vykoupit i poslední pozemek

Advokátce Elischera se také nelíbí, že se údajně policie bez povolení probírala věcmi v kanceláři soudce. Z té to měl do vazební věznice na Pankráci doslova jen pár kroků. Dlouho tu ale nepobyl. Po necelém měsíci vyslyšel Městský soud v Praze jeho stížnost a pustil ho na svobodu. Soudce nebyl ale nijak sdílný a díky své kondici maratonského běžce se mu dařilo před štáby utíkat.

V taškách si s sebou Ivan Elischer nesl objemné zákoníky, které zřejmě během pobytu v pankrácké věznici bedlivě studoval a připravoval se tak na soudní řízení, které bude zřejmě následovat. Do té doby ale bude vyšetřován na svobodě.

reklama

reklama