Španělská policie našla migranta v přihrádce u spolujezdce

Na hranicích Maroka a španělské enklávy Melilla odchytila policie během sobotních dopoledních hodin nezávisle na sobě čtyři migranty snažící se nelegálně dostat z Afriky na území Evropy. Jednoho z nich police nalezla „v přihrádce u spolujezdce“, informoval server Euronews.
Migrant chycený policií v Melille
AFP Photo / Handout / Spanish Guardia Civil

reklama

Dva migranti ve věku dvaceti a jednadvaceti let museli být stabilizováni lékaři poté, co trpěli přidušením, dezorientací a dalšími zdravotními problémy spojenými s podmínkami, v nichž cestovali. Jeden z migrantů byl nalezen na dně nákladního automobilu, kde se vystavoval nebezpečí, ze ho zachytí náprava vozu. Mezi čtyřmi migranty byla podle policie i patnáctiletá dívka.

Policisté objevili nelegálního migranta na hodně neobvyklém místě
Autor: AFP Photo / Handout / Spanish Guardia Civil Policisté objevili nelegálního migranta na hodně neobvyklém místě

Španělská policie (Civil guard) upozorňuje, že tyto skryté úkryty, jako jsou prostory za palubní deskou nebo mezi zadními sedadly a zavazadlovým prostorem, představují pro migranty vážné zdravotní riziko.

Policisté objevili nelegálního migranta na hodně neobvyklém místě
Autor: AFP Photo / Handout / Spanish Guardia Civil Policisté objevili nelegálního migranta na hodně neobvyklém místě

Mluvčí španělské policie pro Euronews uvedl, že policie našla čtyři lidi „ve velmi omezených prostorách“, kde jim hrozilo nebezpečí nadýchání se toxických plynů. Zadrženi byli zároveň tři ze čtyř řidičů inkriminovaných vozidel. Propuštěný řidič na rozdíl od ostatních zadržených podle policie neměl možnost pomáhat migrantovi do úkrytu.

Melilla a Ceuta - vstupní brány z Afriky do EU

Melilla je jednou ze dvou španělských enkláv na pobřeží severní Afriky (druhou je Ceuta). Přes tato španělská města na africkém kontinentu se často snaží migranti dostat z Afriky do Evropské unie. V loňském roce se pokoušeli i násilím dostat přes několikametrové zdi oddělující tato španělská území od Maroka, když po strážnících na hranicích házeli nehašené vápno nebo vlastní výkaly.

reklama

reklama