Španělští poslanci dnes hlasují o důvěře vlády. Mariano Rajoy už ale předem přiznal porážku

Ještě před samotným hlasováním o důvěře vlády přiznal španělský premiér Mariano Rajoy svou porážku. Budoucímu premiérovi, šéfovi socialistů Pedru Sánchezovi, poblahopřál. Informace přinesla zahraniční média.
Mariano Rajoy
Mariano Rajoy
Facebook/Marian Rajoye

reklama

V dolní komoře parlamentu dnes španělští poslanci hlasují o důvěře vlády. Už ve čtvrtek dalo několik stran jasně najevo, že podpoří návrh socialistů na Rajoyovo odvolání. Byly to právě zmínění socialisté, kteří podali minulý týden návrh na vyslovení nedůvěry menšinovému kabinetu lidovců v čele s Rajoyem.

Socialistům se nelíbí korupční kauzy, které hlavně v posledních měsících vyplouvají na veřejnost na členy Lidové strany. Rajoy se hájil tím, že korupce je ve všech stranách a nikdo z jeho ministrů ani ze současného vedení strany nebyl odsouzen.

ilustrační foto- kátalánské nepokojea

Volby Katalánska o nezávislost: Voliči se střetli se španělskou policií. Ta na místní střílí gumovými projektily

"Chci být prvním, kdo Pedru Sánchezovi poblahopřeje. Přijmu jako demokrat výsledek hlasování, ač nesouhlasím s tím, co se tady děje," prohlásil Rajoy před poslanci. "Bylo mi ctí být premiérem Španělska a zanechat tuto zemi lepší, než jaká byla, když jsem vedení její vlády převzal," rozloučil se Rajoy v parlamentu dnes před hlasováním.

Rajoy byl premiérem od prosince roku 2011.

reklama

reklama