Spát v parku jako bezdomovci? Ve skotském Edinburghu chce tisíce lidí upozornit na problém lidí bez domova!

Nejméně 8 tisíc lidí bude dnes v noci usínat pod širým nebem v edinburghském parku. Zúčastnění tak chtějí upozornit na problém lidí bez domova.
ilustrační foto- bezdomovec
ilustrační foto- bezdomovec
Pixabay

reklama

Organizátoři chtějí všem účastníkům ukázat, jak těžký je život bezdomovců, kteří i v zimních měsících uléhají večer na lavičku v parku. Celá akce bude doprovázena také koncertem populárních zpěváků jako například Liam Gallagherem či Amy MacDonaldovou.

Samozřejmě, že všichni zúčastnění budou po celou noc kontrolováni bezpečnostními týmy, kteří se budou starat o zdraví všech aktérů. Nebude chybět ani stan, ve kterém se ti velmi vymrzlí mohou okamžitě ohřát.

Akce na podporu bezdomovců se koná již podruhé, ale až letos se „Sleep in the park“, jak se událost jmenuje, může pyšnit tak obrovskou účastí. Josh Littlejohn, který akci pořádá, je také spoluzakladatelem Social Bite, organizace, která pomáhá bezdomovcům začlenit se do společnosti prostřednictvím práce v kavárnách či restaurací.  

 

The Social Bite Cause from Social Bite on Vimeo.

Úsilí co nejvíce snížit počet lidí, kteří nemají střechu nad hlavou, podpořil tento týden také projekt, který poskytne kolem 475 nových domků pro potřeby bezdomovců.

Dnešní spaní „pod širákem“ se zúčastní i takové osobnosti jako například komik Rob Brydon, Bob Geldof a mnoho dalších, kteří se dobrovolně zachumlají do spacáku v parku. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!