SPORTSTAR: Bývalá slovenská tenistka Daniela Hantuchová se vrhla na dráhu sportovní reportérky

Fanouškům bylo do pláče, když se slovenská tenistka Daniela Hantuchová rozloučila v červenci 2017 s kariérou. Patřila k nejkrásnějším hráčkám na okruhu WTA! Téměř okamžitě se vydala, stejně jako reportérka Andrea Sestini Hlaváčková, na televizní dráhu.
Daniela Hantuchová přebírá státní vyznamenání od prezidenta Andreje Kisky
Daniela Hantuchová přebírá státní vyznamenání od prezidenta Andreje Kisky
Facebook/Daniela Hantuchová

reklama

Daniela Hantuchová odehrála většinu své kariéry v době, kdy Česká republika i Slovensko mělo nejsilnější generaci tenistek. Andreu Hlaváčkovou zajímalo, čím je to způsobené. „Je to podle mě tím, v jakých podmínkách jsme vyrůstaly. Jsme naučené na tvrdou práci a disciplínu. Mnoho národností to nemá. V Austrálii vidíš národní tréninková centra, vše je klimatizované a mají obrovské posilovny. My jsme vyrůstaly, jak jsme vyrůstaly. Vše jsme s mým trenérem řešili u Dunaje pod mostem, i když pršelo či sněžilo. Jsou to základy, které když se ti přihodí na kurtu, jsi na ně připravená a je tam pevná vůle,“ míní o zlaté tenisové generaci slovenská kráska.

Daniela Hantuchová byla proslulá během kariéry tím, že hodně dřela. Každý den trávila čas v posilovně a na strojích. Jak se to změnilo po kariéře? „Změnilo se to ve smyslu, že netrávím na kurtu 4 až 5 hodin denně, ale v posilovně jsem klidně i dvakrát, to se nezměnilo,“ směje se Daniela. Na její postavě je to vidět. Mohla by stále dělat modelku.

Zápasy jí chybí, věci spojené s turnaji nikoliv

Hantuchové se stýská po samotných zápasech, ale co jí rozhodně nechybí je náročné cestování, turnajové čekání na zápasy a šrumec okolo. Konec její kariéry ozdobilo pozvání na Turnaj legend do Austrálie. „Nejdříve mi to přišlo velmi brzké. V tom roce jsem skončila a na konci roku mi přišla pozvánka, ale velmi jsem se těšila, je to pocta,“ vrací se k silnému zážitku z prosince 2017.

Reportérka, moderátorka, expertka

Nyní Danielu můžeme vídat na televizních obrazovkách. „Když ještě hrála a zranila se, byla jsem oslovená mým agentem ke komentování Wimbledonu. Po konci kariéry to byl směr, kterým se chtěla vydat. Cítím se v tom jako ryba ve vodě. Mluvím o něčem, v čem jsem byla celý život,“ chválí si svou novou roli v tenisovém světě.

Pocta z hradu

Pozvánka na Turnaj legend nebyla posledním významným oceněním celoživotní dřiny slovenské tenistky. V lednu roku 2018 Hantuchová přijala státní vyznamenání. Slovenský prezident Kiska vyznamenal při slavnostním ceremoniálu celkem patnáct žen a patnáct mužů, mezi nimi zpěváka Miro Žbirku, českého herce Josefa Abrháma, spisovatele Dušana Mitanu nebo zavražděného novináře Jána Kuciaka.

reklama

reklama