SPORTSTAR: Chystá se návrat Koukalové do biatlonu? Fanoušci jsou stále v očekávání

Český biatlon čekají změny. Po mistrovství světa, které pro Česko skončilo bez medaile, se vymýšlí, co udělat lépe. Nápadů je řada. A hodně se také začalo mluvit o jednom návratu. Jde o Gabrielu Koukalovou.
Bývalá česká reprezentantka Gabriela Koukalová
Bývalá česká reprezentantka Gabriela Koukalová
Facebook/Gabriela Koukalová

reklama

Český biatlonový tým v posledních letech fanoušky hodně namlsal. Medaile z olympiád i světových šampionátů, křišťálové glóby a řada dalších umístění v ceněné desítce nejepších.

Když se na mistrovství světa ve Švédsku tolik nedařilo, znamenalo to velké zklamání. Šéfové svazu nechtějí nastavit laťku jako ve fotbale a odvolávat trenéry. Přesto jeden krok plánují, přiblížit bývalého šéftrenéra Ondřeje Rybáře z pozice ředitele blíže k týmu. Norský vliv kouče Egila Gjellanda a jeho metody přetrvají a přijde dravé mládí. Naděje musí podle slov vedení dostat více šancí. Důkazem, že by to mohlo jít, je Markéta Davidová, která v této sezóně vylétla jako kometa a postarala se o největší úspěchy českého týmu.

Možná i proto, že úspěchů ubylo, začalo se mluvit stále hlasitěji o jednom návratu. Řeč není o nikom jiném než o Gabriele Koukalové. Spekulace odstartovala svým poutavým statusem na Facebooku.

 

 

 „Džegr“ je jen jeden. Velký respekt, jak je schopný se udržovat ve fyzické kondici pro vrcholový sport i ve svých 47 letech. Já bych skoro mohla být jeho dcera. Především je ale sám sobě velkým motivátorem. Tím by nám měl být všem příkladem, a to nejen ve sportu. Jarda se rozhodl naskočit zpět podle svého aktuálního pocitu. A mé aktuální pocity? Ráda bych vše rozsekla do konce května."

Jenže už jsou to tři roky, co Gabriela vybojovala křišťálový glóbus pro královnu Světového poháru. Poté se stala mistryní světa a českou sportovkyní roku. Jenže pak přišly problémy s lýtky, vzdala účast na olympiádě. Naposledy stála v ostrém závodu na lyžích před 24 měsíci. Mezi sebe a zbytek biatlonistů ještě stihla hodit pořádný granát. Vydání autobiografie „Jiná“ Gabriela Koukalová vyvolalo hodně emocí. O šťastných a pozitivních tu nemůže být řeč. Přesto všechno ze svazu zaznívá: "My ji nevyhnali a vyhánět ji nebudeme," komentuje situaci kolem Koukalové prezident českého biatlonu Jiří Hamza. "11 měsíců jsem s ní nemluvil, více se k tomu nebudu vyjadřovat," uzavírá debatu.

Je návrat hrdinky českého národa vůbec možný? Je zdravá? Fungovalo by to? Zapadla by mezi ostatní, kterým v knize slušně naložila? Otázek je mnoho! Každopádně po světovém šampionátu se Koukalová bývalých parťáků po kritice fanoušků rychle a rázně zastala:

„Sport je vrtkavá věc a biatlon tuplem. Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je velmi tenká. Stejně jako je velmi tenká hranice mezi uznáním a zatracením. Letošní mistrovství světa v biatlonu se našim biatlonistům nepovedlo. Nikdo ale nevidí to brutální úsilí, které tomu všichni včetně realizačního týmu věnovali. Je krásné, když slaví fanoušci společně se sportovci úspěchy. Je ale důležité přijmout společně i neúspěchy. To je sport a my všichni jsme prostě lidi, a ne stroje.“

Naznačila tím snad něco? Odpověď budeme znát v květnu, kdy Gabriela Koukalová celou situaci rozlouskne.Co zazní z jejích úst? Návrat, definitivní konec kariéry, nebo něco úplně jiného? Musíme vydržet ještě déle jak měsíc.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!