SPORTSTAR: Fernstädtová se může stát novou Sáblíkovou svého sportu. Nakročeno má velmi dobře

V této sezóně vyměnila německé občanství za české a pod naší trikolorou se dokonce stala juniorskou světovou šampionkou! Zazářila také na mistrovství světa v kanadském Whistleru. Roste nám nová hvězda formátu Martiny Sáblíkové?
Anna Fernstädt s Martinou Sáblíkovou
Anna Fernstädt s Martinou Sáblíkovou
Facebook/Anna Fernstädt

reklama

Narodila se v Praze, ale krátce poté její rodina přesídlila do Německa. Anna Fernstädtová se však vrátila a rozhodla se reprezentovat svou rodnou zem. Pro český skeleton následovala nevídaná věc - dvaadvacetiletá Anna se zapsala do zlaté historie a přišla obrovská euforie. Rodačka z České republiky ovládla juniorský světový šampionát v Königssee, na své domácí trati. Navázala tak na loňské vítězství, kdy závodila ještě za Německo.

Skeletonisté dosahují v ledovém korytu rychlosti až 155 km v hodině. „Ze začátku jsem se trochu bála, ale pak už to bylo dobrý, už to dávám,“ přiznává počáteční strach z velkých rychlostí Fernstädtová. Jak se saně ovládají? „Je to složité, hlavně hlavou, rameny a trochu rukama. No a nohama jen když je nejhůř,“ popisuje mladá závodnice techniku.

Anna s českou vlajkou
Autor: Facebook/Anna Fernstädt Anna s českou vlajkou

Když se její rodina přestěhovala do Bertechsgadenu, šla si malá Anna vyzkoušet tamní dráhu a u sportu už zůstala. První závod mezi dospělými za Českou republiku se konal v Kanadě. Anna se umístila na skvělém čtvrtém místě. "Byla to pro mě první sezona bez velkého týmu, všechno bylo nové, musela jsem si zvykat, hlavně na saně. Tenhle výsledek je výborný, jsem opravdu spokojená," řekla dvaadvacetiletá závodnice v tiskové zprávě agentury Sport Invest.

Mistrovstvím světa sezóna skončila. Fernstädtová v ní obhájila titul juniorské mistryně světa, vyhrála Interkontinetální pohár, z kterého si zajistila postup do Světového poháru, a na mistrovství světa skončila těsně pod stupni vítězů. Pro český skeleton a celý český sport je to velký příslib, protože její kariéra je teprve na začátku.

reklama

reklama