SPORTSTAR: Galavečer UFC v Praze ozdobí souboj Lucie Pudilové s legendou Liz Carmouche

Mužská scéna MMA řeší nečekaný přestup Karlose Vémoly. Úplně jiné myšlenky má před domácí premiérou v UFC Lucie Pudilová. Česká bojovnice se v prestižním seriálu pohybuje necelé dva roky. Stala se první Češkou, která podepsala smlouvu a už má za sebou čtyři zápasy - dva s vítězným koncem. Jakou formu ukáže v Praze?
Lucie Pudilová při rozhovoru do Sportstaru s Hanou Reinders
Lucie Pudilová při rozhovoru do Sportstaru s Hanou Reinders
Sportstar

MMA zaznamenalo v posledních letech ohromný nárůst popularity. Kdysi se o něm hovořilo jako o kohoutích zápasech mezi lidmi, které by se měly zakázat. Dnes je to jeden z nejrychleji rostoucích sportů a bojovníky v klecích sledují lidé na celém světě.

Na pohled atraktivní bitky ale neohromují pouze muže, účastní se jich i ženy. Podívali jsme se za Lucií Pudilovou, která už dnes bude bojovat znovu za organizaci UFC, ale premiérově v Praze. Pojďme se podívat, jak Lucka trénuje a na co se připravuje.

Budeš zápasit s Američankou Liz Carmouche, máš ji nakoukanou, sleduješ všechno, jak se připravuje?

"Tak z té přípravy ona tam toho moc nedává, ale jinak jsem se koukala na její zápasy, to je jasný. A podle toho se snažím měnit obranu, útoky, koukám, kde má třeba slabiny a tak."

Kde si myslíš, že budeš mít navrch a na čem naopak musíš zamakat?

"Tak samozřejmě postoj stand up, tak tam budu mít navrch a jinak ona mě bude chtít dostat na zem, protože to je judistka. A ještě má černý pásek v brazilském jui-jitsu, to je boj na zemi, umí dávat páky."

Lucie Pudilová se svým trenérem
Autor: Facebook/Lucie Pudilová Lucie Pudilová se svým trenérem

Trenér Ladislav Erdelyi k tomu dodává: „Samozřejmě se musíme připravovat se stravou, kterou teď upravujeme postupně, už začala dieta. Tréninky jsou rozdělené na dvě fáze, Lucka se připravuje v Olympu Praha a nejvíce sparingů je s naší olympioničkou ve wrestlingu, s Adélou Hanzlíčkovou.“

Vážení zápasníků není žádný med

Pudilová musela na předzápasové vážení shodit za jeden den 6 kilogramů. Sportovci toho dosahují cíleným odvodněním organismu. Proces je drastický, pro "běžného" člověka až zdraví nebezpečný. Zápasníci využívají toho, že na předzápasové vážení, které se koná den před zápasem, zvládnou svou váhu shodit a po něm ji opět nabrat zpět. Tělesná váha může hrát velmi důležitou roli při samotném zápasu a každé kilo navíc může přinést velkou výhodu nad soupeřem.

Liz Carnouche měla v nejprestižnější MMA organizaci světa drsnou premiéru, která sice nakonec skončila prohrou, ale Rondě Rousey dokázala přelomit čelist! Zápas mezi Pudilovou a Carmouche odstartuje v pražské O2 areně dnes v 16:30.

reklama