SPORTSTAR: Klan Schumacherů má velmi nadějné následovníky! Synové Michaela a Ralfa jsou věrní volantu a dosahují výsledků

Bývalý pilot Formule 1 Ralf Schumacher a mladší bratr sedminásobného mistra světa Michaela zůstal i po konci kariéry pilota F1 věrný motorům. Po závodění se mu stýskalo, takže se volantu úplně nevzdal. Jméno Schumacher má velmi nadějné pokračovatele - synové Ralfa i Michaela válcují soupeře jako kdysi jejich otcové.
Bývalý jezdec Formule 1 Ralf Schumacher
Bývalý jezdec Formule 1 Ralf Schumacher
Facebook/@ksmschumacher

Hvězdný Ralf Schumacher se rozloučil s profesionální kariérou pilota Formule1 před dvanácti lety. Po volantu se mu stýskalo, tak usedl ještě na pět sezón do kokpitu okruhového speciálu v Mistrovství německých sportovních vozů, dál to ale nešlo. Definitivní tečka přišla v roce 2012.

„Nechybí mi to. Od té doby, co jsem se rozhodl skončit, jsem ani jednou nelitoval. Pořád mě baví sledovat, jak závodí ostatní. Mám dost práce se svými závodními týmy a to mi stačí,“ odmítá, že by ho svrběly ruce a chyběl mu závodní adrenalin.  

Jeho život se sice změnil, ale pořád se točí okolo motorsportu. I do Prahy v únoru dorazil jako speciální host na vyhlášení vítězů ankety Zlatý volant. „Můj život je vlastně dost nudný. Pořád jsem byl jen na závodním okruhu, v posilovně a občas jsem si zahrál trochu golfu, ale to je vlastně všechno,“ říká s nadsázkou o životě profesionálního závodníka.

Lásku k závodění sdílel se svým starším bratrem Michaelem Schumacherem, který byl po pádu na lyžích v roce 2013 ve vážném stavu a nyní je jeho stav veřejnosti neznámý. Úraz hlavy ho upoutal na lůžko. Michael slavil v lednu své padesáté narozeniny. Na kolik si je hvězdný pilot mohl užít, ví pravděpodobně jen jeho nejbližší rodina.

„Naši rodiče vlastně nikdy neměli motorsporty nijak v oblibě. Náš táta to vždycky nesnášel, protože to je hrozně hlasité. Ale naše děti samozřejmě už v tomhle všem vyrůstaly. Já jsem Davida poprvé posadil do auta ve čtyřech letech, ale vždycky to bylo na něm, jestli v tom bude pokračovat a jestli ho to baví,“ poodkrývá zajímavý vztah rodiny k motorsportům Schumacher.

Jméno Schumacher má talentované nástupce

Sedmnáctilety David by měl být jedním z nástupců slavného rodu Schumacherů. „Čas ukáže. David byl silný na motokárách, loni závodil v Německu poprvé ve Formuli 4 a skončil na celkovém prvním místě, což zní slibně. Letos zkusí Formule 3 a uvidíme. Musí krok po kroku prokázat, že na to má,“ přibližuje naděje svého syna.

Ralfův synovec, syn bratra Michaela – devatenáctiletý Mick se stal dokonce šampionem Formule 3. „Měl skvělou sezónu, ale teď bude ve Formulích 2 a vše začne od nuly. Znova musí ukázat, co v něm je. Musí se toho hodně naučit v novém autě i v novém prostředí.“

Od mladé generace Schumacherů se pochopitelně očekává hodně

Synové slavných otců, jako tomu bývá i v jiných sportech, se musí kromě soupeřů prát také s očekáváním, které jejich jméno vyvolává. Větší tlak a pozornost zatím zvládají dobře. „V motorsportu je to jednoduché, buď jste dobří a máte na to, nebo ne. Je jedno, jak se jmenujete,“ říká nekompromisně Schumacher.

Přestože byla kariéra Ralfa velmi úspěšná, asi se nikdy úplně nesmířil s pozicí mladšího a toho méně úspěšného bratra Michaela Schumachera. Jeho šest titulů je jen zlomkem toho, co dokázal Michael. „Michaelova kariéra byla se sedmi světovými tituly neskutečná. Má mohla být o něco lepší, ale byla ok a doufám, že naši dva synové dosáhnou všeho, po čem touží,“ uzavírá Schumacher.

reklama