SPORTSTAR: Lucie Neumannová je po mamince Kateřině a začíná svou sportovní kariéru. Jen v jiném sportu

Říká se, že jablko nepadá daleko od stromu. Rčení se potvrdilo i v případě Lucie Neumannové, která po své mámě Kateřině zdědila sportovní houževnatost, cílevědomost a chuť vyhrávat.
Martina Jandová, Kateřina Neumannová a její dcera Lucie
Martina Jandová, Kateřina Neumannová a její dcera Lucie
Sportstar
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích Kateřina Neumannová má doma už velkou dceru. Lucii je patnáct let a po vzoru své mámy se vrhla na sportovní kariéru.

 „Já jsem neměla sen o její kariéře. Měla jsem sen, abych vychovala slušného člověka a samozřejmě sport patřil a patří k mému životu. Ukázala jsem jí více sportů, tak jsem si v duchu myslela, že skončí u atletiky, protože v lyžích by jí každý srovnával se mnou. Ona si vybrala ten nejtěžší sport – tenis,“ odpovídá olympijská vítězka Kateřina Neumannová na otázku, jestli se v jejích představách její dcera měla věnovat profesionálnímu sportu.

Lucka dodává „Já jsem nejdřív dělala atletiku, to chtěla máma. Potom jsem koukala na Kvitovou, tak jsem chtěla také začít hrát tenis.“ Nad lyžemi nikdy nepřemýšlela. „Ona už je od malička taková zarputilá a svéhlavá. Málo se nechá ovlivnit, když má někdo jiný názor. Proti běžkám bojovala už od malička,“ dvysvětluje maminka Kateřina, proč se nedočkáme další šampionky v běhu na lyžích.

Lucie s Kateřinou jsou velké kamarádky a parťačky. „Bez mámy bych nemohla hrát tenis, náš den začíná tenisem a končí tenisem,“ vyjadřuje Lucka vděk své mamce. Neskrývá ani velké ambice, které do sportu a úsilí vkládá „Mám velké sny. Já bych jen tak pro zábavu nemohla dělat sport. Asi to mám po mámě, že když ona dokázala něco velkého, tak já bych chtěla také.“

O tom, že si Lucie Neumannová jde opravdu za svým snem svědčí i fakt, že  odletěla studovat na Floridu do prestižní tenisové akademie. Kateřina Neumannová más vé dceři hodně co předávat! „Já si myslím, že je to spíše výhoda, co se týče sportu. Já jsem zažila úplně  vše. Můžu jí předat hodně zkušeností. Když mě poslechne, tak je to výhoda.“ Je si jistá Kateřina. Na druhou stranu jméno po olympijské vítězce vzbuzuje velké očekávání.

Lucie získávala zkušenosti rok na Floridě

Kateřina svou dceru poslala na rok na zkušenou do Spojených států. „Byla tam rok, já jsem to brala jako kombinaci obrovských životních zkušeností. V anglicky mluvící zemi se velmi zdokonalila a naučila se žít v kolektivu, přece jenom je jedináček,“ vyjmenovává výhody pobytu své dcery v tenisové akademii na Floridě.

Nicměně se sama Lucka rozhodla po roce vrátit do Čech. Vzhledem k tomu, jak Lucka roste do krásy, je možná dobře, že jí maminka Kateřina bude mít pod dohledem. Nápadníků bude mít zcela jistě celou řadu.
Reklama
Reklama