SPORTSTAR: Objevte s kajakářem Hradilkem krásy Islandu

Kajakář Vávra Hradilek má před sezónou a volný čas tráví nejraději cestováním. Naposledy se vydal objevovat krásy Islandu, kam vzal přítelkyni i svého kamaráda s foťákem. Díky němu vznikla z výpravy série unikátních fotografií.
Vávra Hradilek poznával krásy Islandu
Vávra Hradilek poznával krásy Islandu
Facebook/Vávra Hradílek

reklama

Stan, divoká příroda a průzračná voda - tak vypadá Island očima fotografa Jana Kasla. "Chtěli jsme jet prozkoumat Island, takže jsme sbalili auto a jeli jsme tam na měsíc. Bral jsem si s sebou loď, ale moc jsem tam toho nenajezdil, protože ty peřeje jsou dost obtížný a vody je málo, ale i tak to bylo skvělý, protože to byl odpočinek po sezóně," přibližuje cestu za odpočinkem a dobrodružstvím český olympionik.

Když chcete dobrodružství, neletíte letadlem, ale vydáte se po své ose. "Celou tu vzdálenost jsme jeli trajektem a mělo to výhodu, že jsme si nabalili auto vším možným a mohli jsme v něm i bydlet. No, někdo teda spal ve stanu," směje se při své vzpomínce.

Island - příroda, stan a polární zář
Autor: Facebook/Vávra Hradílek Island - příroda, stan a polární zář

Největším zážitkem byla polární zář. "My jsme na ni dlouho čekali a podařilo se nám ji vidět, což není úplně obvyklé, protože v tu dobu, co jsme tam byli, tak není až tak častá," přibližuje pohled na typickou severskou přírodní atrakci.

Polární zář
Autor: Facebook/Vávra Hradílek Polární zář

Jan Kasl vzal dovolenou jako výzvu. Podmínky pro focení nebyly zrovna ideální, ale nezbývalo než se s tím popasovat. "Měl jsem z Islandu vlastně zvláštní pocit, protože tam bylo strašně moc turistů na každém rohu. Potřeboval jsem udělat jednu fotku při východu slunce. Vstávali jsme kvůli tomu v pět ráno, a když jsme přišli na ten spot, tak už tam bylo šíleně lidí a dalších fotografů," vyjmenovává neduhy cestovního ruchu na krásném Islandu.

Vávra Hradílek v peřejích na Islandu
Autor: Facebook/Vávra Hradílek Vávra Hradílek v peřejích na Islandu

Fotit přímo pod ledovcem - to byl prý extrémní zážitek! "Ono se říká, že asi jen deset procent toho ledovce je vidět a zbytek je pod vodou a Vávra jak tím proplouval, tak slyšel křupání a viděl, jak to taje a různě se převrací kry, takže to bylo dost nebezpečný," popisuje krajní situace Honza z pohledu fotografa.

Adrenalin mezi ledovci
Autor: Facebook/Vávra Hradílek Adrenalin mezi ledovci

Odpočinek to ovšem byl parádní a Vavřinec se tak může chystat na novou sezónu. A fotky z jejich dobrodružství se rozhodně povedly, však posuďte sami!

 

reklama

reklama