SPORTSTAR: Porvat se je normální chlapská věc, hodnotí Rustam Khabilov aféru po zápase McGregora s Nurmagomedovem

Bitka hvězd UFC Ira Conora McGregora s Dagestánce Khabiba Nurmagomedova, jejich týmů i části diváků šokovala v říjnu loňského roku arénu v Las Vegas a celý svět. Šlo o největší skandál v celé historii MMA!
Rustam Khabilov a jeho fighterský tým
Rustam Khabilov a jeho fighterský tým
Instagram/@rustam_khabilov
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Místo oslav z titulu šampiona začal řádit, jako černá ruka. Obrázky z loňského října, kdy Khabib Nurmagomedov z nepochopitelných důvodů pokračoval v bojovném módu i mimo klec, obletěly celý svět. Sportstar vyzpovídal Nurmagomedova dobrého kamaráda Rustama Khabilova, který má na situaci jasný názor. „Je to pořádku, je to chlapská věc. Tohle se u žen nestane. U mužů to není nic překvapivého. Kdo ví, třeba kdybych byl v té situaci, tak bych se zachoval ještě hůř než Khabib a nebo ne,“ přemýšlí nahlas MMA figter Khabilov.

Událost z galavečera neměla se sportem nic společného a všichni řešili, proč Dagestánec začal vyvádět. Khabiba mělo rozčílit, že na něj McGregorův partner z týmu pokřikoval narážky o muslimských krysách. Podle Rustama se k bitce schylovalo už několik měsíců předem.

„Všechno začalo, když McGregor napadl autobus zápasníků. Khabib tehdy neřekl nic, ale nosil to v sobě. Když na něj útočil ohledně Dagestánu, náboženství, rodině - stále mlčel. Jediné, co řekl bylo, že si to vyříkají v kleci při zápase, ale Mcgregorovův trenér prohlásil něco nevhodného a to už nevydržel a pustil se na trenéra. Není to nic nového, je to stejné jako když McGregor napadl ten autobus. Také to neuděl sám, ale měl tam své kamarády. Kdyby tehdy Khabib vyšel z autobusu, taky by se do něj pustili. A kdybych byl na tom zápase já, určitě bych Khabimu pomohl,“ líčí přesvědčeně Khabilov.

Dvaatřicetiletý zápasník se účastnil sobotního pražského galavečera UFC Fight Night, který se v rámci nejprestižnější MMA organizace konal vůbec poprvé v České republice. U novodobých gladiátorů je celkem běžné, že před zápasem se trápí dietami a jdou na dřeň, ovšem Dagestánec dal svému tělu ještě větší zápřah. „Myslím, že na tento sport musíte být připravení hlavně po psychické stránce. Před čtrnácti dny jsem vážil devadesát kilo a věděl jsem, že musím za dva týdny shodit na sedmdesát. Byl jsem na dietě, pořád unavený, ale potřebuju to, protože jsem profík,“ přibližuje těžký úděl profesionálních zápasníků.

Dagestánská hvězda chce zářit ještě dva až tři roky a pak přejít do zápasnického důchodu. Mladíkův sen je postavit v jeho městě tělocvičnu, aby měli budoucí naděje kde trénovat. V jeho zemi je totiž obecně málo míst pro výcvik nových zápasníků.

Reklama
Reklama