SPORTSTAR: Získá česká fotbalová reprezentace posilu z Německa? Česko láká spoluhráče Vladimíra Daridy

Davie Selke je německý fotbalový útočník česko-etiopského původu. Narodil se v Německu, které také reprezentoval v mládežnických reprezentacích. Mistr Evropy do devatenácti let a mistr světa do jednadvaceti let by se mohl stát posilou českého národního týmu.
Davie Selke
Davie Selke
Facebook/Davie Selke

reklama

"První informace přišla od Vládi Daridy, který přijel na sraz. Bavili jsme se, že má spoluhráče, který má maminku Češku a zajímala by ho reprezentace České republiky,“ vysvětluje situaci trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý. Vedení národního týmu podniklo kroky k oficiálnímu jednání.

Selke mluví dobře česky a kvůli momentální nedosažitelnosti německého dresu zvažuje cestu do řad východního souseda. Reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý si uvědomuje, jak těžké rozhodnutí to je. Na čtyřiadvacetiletého útočníka rozhodně netlačí a nechává mu s kolegy čas na rozmyšlenou. "Pokud by chtěl hrát za český nároďák a bude za něj hrát, automaticky ztratí možnost hrát za Německo,“ přibližuje Šilhavý útočníkovo dilema.

 

 

Český tým by na hrot útoku získal 194 centimetrů vysokou věž, která v této sezóně dala za Herthu Berlín čtyři góly a na dalších devět přihrála. Podle serveru Transfer Markt je Selkeho přestupová hodnota v tuto chvíli dvacet milionů eur, tedy bezmála půl miliardy korun. Selke si kromě startů za německý tým na mládežnických šampionátech připsal účast pod pěti kruhy na olympijských hrách v brazilském Riu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!