Spoutaného muže měl napadnout a způsobit mu zranění. Soud poslal strážníka na dva roky za mříže

Strážník ústecké městské policie zmlátil agresivního, ale spoutaného muže. Způsobil mu zlomeniny v obličeji. Ve středu si za svůj přístup k zadrženému vyslechl trest. Půjde na dva roky do vězení.
11. 7. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: ZA NAPADENÍ DOSTAL STRÁŽNÍK 2 ROKY

Incident se měl odehrát před necelými dvěma roky v centru Ústí nad Labem. Poškozený měl podle svědků posedávat v místním baru. Byl podle nich podnapilý a agresivní. „Napadl i někoho před tím barem, ještě předtím, než vlastně vznikl ten konflikt s městskou policií a co si pamatuju z minulosti, tak ten jeho obličej se mi úplně vybavil v tom směru, že je to agresivní, arogantní a nepříjemnej člověk,“ řekl pro Velké zprávy barman Jan Mikula.

Když poškozený vyšel z baru ven, uviděl prý auto městské policie, které si měl splést s taxíkem a vstoupil mu do cesty. Pak se prý se strážníky nějakou chvíli dohadoval. „Pan poškozený ukončil rozhovor tak, že prudce zavřel dveře, dá se říct, že s nimi třískl,“ popsal svědek incidentu.

Strážník vinu odmítá

Strážníci pak muže zpacifikovali, a protože se jim prý odmítl legitimovat, chtěli ho odvést na polici. Jenže muž prý nechtěl za žádnou cenu nastoupit do auta. „Tam se mu nějak nechtělo, tam ho nedostali, tak poté byl odveden do jiného auta,“ pokračoval svědek.

A právě ve chvíli, když už seděl ve voze na něj měl podle obžaloby jeden ze strážníků zaútočit. Loktem mu měl dát ránu do obličeje. Tím mu měl podle obžaloby zlomit nosní přepážku, levou očnici a pohmoždit oko, na které prý poškozený stále špatně vidí. Obžalovaný Pavel Jidra ale vše od začátku popírá. „Jsem to neudělal. To si jsem stoprocentně jistý, nikoho jsem nepraštil,“ tvrdil strážník.

Jindru obžalovali z ublížení na zdraví a zneužití pravomoci. Státní zástupce ve středu u soudu navrhl pro strážníka podmínku. Trest soudce byl ale nakonec mnohem tvrdší a poslal ho za mříže na dva roky nepodmíněně. Rozsudek ale ještě není pravomocný. Jak státní zástupce, tak i obžalovaný si vzali lhůtu na odvolání.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama