Správná funkce orgánů? Žádný problém, stačí jíst potraviny, které jsou jim podobné

Jsme to, co jíme. Na to už mnoho z nás přišlo. A tak se snažíme koukat na potraviny, které jíme. V dnešní době, více než kdy jindy, lidé začínají dbát na kvalitu potravin. My vám teď poradíme, co udělat pro zlepšení funkce vašich orgánů. A je to opravdu jednoduché.
mozek/vlašský ořech
mozek/vlašský ořech
instagram

reklama

Stačí se totiž podívat, co vám konkrétní ovoce nebo zelenina připomíná a máte vyhráno. Že nevěříte? I slavný lékař Hippokrates už tehdy řekl: „Nechť se potraviny stanou tvými léky.“

Začínáme fazolemi. Ty to mají jednoduché, pomáhají nám se správnou funkcí ledvin. Jsou totiž i v angličtině pojmenované přímo Kidney beans – Kindey znamená ledvina. Obsahují hodně železa, draslíku, bílkovin, vlákniny, hořčíku a kyseliny listové. Samozřejmě se to nesmí přehánět, pořádně si je uvařte a dobré je přidat koření, protože pak tolik nenadýmají.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Avinash Kumar Mahato (@wikiavinash),

 

Pro výživu kostí je důležitý silikon. A ten obsahuje zelenina podobná kostem – celer.  Lidské kosti jsou z 23% složeny ze sodíku a přesně stejné procentuální zastoupení sodíku se vyskytuje v celeru. To je náhoda, co?

Preventivně proti rakovině plic působí hroznové víno. Na žaludek je zase zázrak zázvor, obecně je společně s kurkumou považován za jednu z nejsilnějších protizánětlivých potravin. Pomáhá při nevolnosti, problémech s trávením i pálení žáhy. Nejlepší je uvařit si z čajové lžičky nastrouhaného zázvoru čaj. Batáty zase připomínají nápadně slinivku břišní. A tyto sladké brambory prý dokáží vyrovnat hodnotu glykémie u diabetiků a navíc obsahují velký podíl betakarotenu.

Když rozkrojíte avokádo, co vám připomene? Kdo tipujete ženskou dělohu, trefili jste se. Avokádo je obecně považováno za jednu z nejvýživnějších potravin na světě a obsahuje hodně kyseliny listové, která velmi podporuje vývin plodu v těhotenství. Dá se považovat i za prevenci proti rakovině a dietologové tvrdí, že vás ochrání před tloustnutím.

Buráky připomínají mužská varlata. Jsou bohaté na aminokyselinu s názvem arginin, který u mužů posiluje potenci a jejich častá konzumace může nahradit tabletky na zlepšení erekce. Co vás napadne dál? Asi banán, že? Ano, i ten má léčivé účinky. Zlepšuje plodnost i výkonnost a vylučování vody z těla.

Velké množství vitamínu D obsahují houby. Je důležitý pro stavbu našich kostí. A kde se nachází nejmenší kosti v těle? Trocha biologie - no přece v uchu - kladívko, kovadlinka a třmínek.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#Notmushroomleft #mushroomslices #mushroomsfortea #mushrooms

Příspěvek sdílený Fairy Nuff (@fairy_nuff99),

 

Vysokou hladinu vitamínu A najdeme v mrkvi. Ta obsahuje betakaroten, kde je vitamín A obsažen a tím pomáhá k snížení rizika očních vad. Ale, to víme už od školky, že na očička se papá mrkvička, proto jdeme dál. Co srdce? Rozkrojené rajče nám připomíná srdeční komory. Je v nich obsažen lykopen, který slouží jako prevence srdečních chorob. Navíc je dobré rajčata smíchat se zdravím tukem, třeba i avokádem a vše se znásobí. Takže takové guacamole je pro vaše srdce a současně dělohu ráj.

Pomalu se blížíme ke konci a tak si řekneme, co nám pomůže na náš mozek. Uhádnete? Je to vlašský ořech. Obsahuje hodně omega-3 mastných kyselin, které jsou potřeba k fungování mozku. Dále snižují riziko kardiovaskulárních chorob, artritidy a Alzheimerovy choroby.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Candy (@candyminiatures),

 

A teď mé nejoblíbenější. Červené víno. Ale v té alkoholové podobě. To obsahuje hodně antioxydantů a resveratrol. Odborníci tvrdí, že přiměřeně 1-2 decky denně mají pozitivní účinky na kvalitu naší krve, kde zamezuje vzniku krevních sraženin. Celou imunitu těla pak podporuje ženšen a měl by vás i zbavovat stresu.

 

 

Tak honem do toho, teď se bude nakupovat jedna báseň. 

reklama

reklama