Sprejera ve Varšavě přikovali k tramvaji. Musel ji umýt

Ilustrační foto
Ilustrační foto
FTV Prima

reklama

Originální trest pro vandala vymysleli zaměstnanci tramvajového depa v polské Varšavě. Delikventa, kterého načapali při sprejování na tramvaj, přivázali řetězem k počmárané soupravě (foto zde) a jako bonus mu poskytli i hadr a čisticí prostředky. Mladík se tak do příjezdu policie rozhodně nenudil.

Jak vylíčila televize TVN 24, vše se odehrálo o třetí hodině v noci, kdy do depa vtrhli dva mladíci. Stačili postříkat jednu soupravu, než si jich všimli mechanici. „Došlo ke rvačce, během které zaměstnanec depa utrpěl poranění na hlavě. Jeden z vandalů utekl, ale druhého chytili, připoutali řetězem k podvozku tramvaje a nařídili smýt malůvku,“ vylíčil reportér s odvoláním na nejmenovaného očitého svědka.

Tuto výpověď víceméně potvrdili i policisté přivolaní na místo činu. Raněný opravář totiž odmítl na výtečníka podat trestní oznámení a odmítl i lékařskou pomoc. Do problémů se ale kromě sprejera dostal také zaměstnanec, který ho řetězem přikoval k soupravě. „Neakceptujeme způsob, kterým došlo k zadržení sprejera. Proti zaměstnanci jsme zahájili disciplinární řízení,“ uvedl pro TVN24 mluvčí varšavské tramvajové společnosti.

 

Autor: Alexandr Božilov, ČTK

reklama

reklama