Srbská a kosovská média si všímají napadení fotbalových fanoušků z Kosova v Plzni

„Čeští fanoušci s vlajkami NEVZDÁME KOSOVO zbili kosovské fanoušky“. To je jenom jeden z titulků na mnoha dnešních kosovských, srbských a černohorských serverech informujících o napadení fanoušků z Kosova v Plzni před fotbalovým zápasem Česko – Kosovo v kvalifikaci ME 2020.
Před zápasem došlo k incidentu mezi českými a kosovskými fanoušky
Před zápasem došlo k incidentu mezi českými a kosovskými fanoušky
hooligans.cz

reklama

Nejméně ke dvěma střetům mezi našimi a kosovskými fanoušky došlo včera v Plzni před mezistátním utkáním Česko versus Kosovo. Utkání bylo již předem vyhodnoceno jako rizikové. Riziko bylo i z toho důvodu, že první kvalifikační utkání v Prištině se neobešlo bez incidentu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Banik Ostravauž také v Plzni - Banik Ostravatoo now in Pilsen

Příspěvek sdílený správce3 (@hooligans.cz),

Včera byla, jak píší i srbské a černohorské servery, atmosféra v ulicích Plzně „elektrizovaná“ a jak potvrzuje český server hooligans.cz došlo zde ke střetu: „Chuligáni Brna a Plzně napadají hospodu s Albánci, do půl minuty zásah PČR“. Na tomto webu jsou fotografie a video s popiskem: „Část brněnské ekipy směřující do Plzně na zápas proti nikomu!“. Česká policie zaznamenala incident jenom jako přestupek.

Kosovský server deníku Kohaditore však přináší naopak fotografie a píše o tom, že kosovští fanoušci byli napadeni a zraněni. Navíc tento server přináší jak fotografie, tak i doprovodné video ze serveru z Hooligans.cz.

Další kosovský server, tentokrát v srbštině, KosSev, popisuje situaci na stadionu a zmiňuje se o tom, že byl zákaz přinášet na zápas jiné vlajky než české, a přesto se českým fanouškům podařilo na stadion propašovat srbské vlajky. V době, kdy se na stadionu hrála kosovská hymna, fanoušci rozvinuli srbské vlajky. Server také píše o tom, že v 18. minutě údajně v prostoru takzvaného „kotle“ byl slyšet pokřik „Kosovo je Srbsko“. Na závěr KosSev píše: „Policie a bezpečnostní služby mají obavy z výstupů českých chuligánů, kteří někdy na utkání nosí sebou transparent ´Kosovo je Srbsko´ a když hostuje některý ze srbských týmů, společně skandují Kosovo je Srbsko.“

Stejné informace dnes přináší i další srbské a černohorské servery. Některé dávají zprávu do širších souvislostí, jako například Dnevna gazeta píše: „Česko je jednou ze zemí EU a je zde malá podpora nezávislosti Kosova. Proto již řadu let jsou zde protestní akce, na kterých je požadováno stažení rozhodnutí o nezávislosti. Český prezident Miloš Zeman podnítil veřejnou debatu k odvolání uznání Kosova a požadoval, aby vláda své rozhodnutí ještě revidovala.“

 

Mirko Radušević

reklama

reklama