Stará vdova měla sotva tři dolary na benzín. Zachránil ji ochotný policista a inspiroval řadu dalších

Pětasedmdesátiletá Delores Marottová z amerického státu Michigan na vlastní kůži poznala, že i v dnešní době se mezi lidmi najdou dobráci se srdcem na správném místě. Fotografie, na které babičce pomáhá s tankováním policista, který posléze benzín ze svého uhradí, obletěla celé USA. Na chudou vdovu se tak vybralo již několik tisíc dolarů.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Koncem srpna se michiganský policejní důstojník Tood Bing potkal na benzínové pumpě se stařenkou Delores. Když viděl, jak se pomalu snaží natankovat, bez váhání ji přispěchal na pomoc.

Delores se s důstojníkem dala do řeči a vyprávěla mu, že je vdova a kvůli všemožným poplatkům skrze dům, potraviny, pojištění, jí moc peněz nezbývá. Poprosila ho, zda by ji nemohl natankovat za 3 dolary- to je totiž veškerý obnos, který má.

Důstojník staré dámě bez váhání natankoval za 20 dolarů (v přepočtu 440 korun), aby si mohla zajet k lékaři, o kterém se mu zmínila.

2. 4. 2018 KRIMI: VYBOURAL SE A SOTVA CHODÍ - TEĎ POMÁHÁ DRUHÝM

Vyboural se a sotva chodí, přesto policista pomáhá postižené dívce

Tento dojemný incident po celou dobu sledoval majitel benzínové pumpy Seth Kasyouhanen, jenž policistu pomáhajícího Delores vyfotografoval. Obrázek umístil na svůj Facebook a najednou se začaly dít věci.

Seth k fotografii připsal, že vdova k němu jezdí tankovat již nějakou dobu a vždy si muže dovolit vzít benzin sotva za pár dolarů. „V tu chvíli jsem si uvědomil, jak bych se asi cítil, kdyby takhle žila moje matka,“ popsal své pocity majitel benzínky.

Seth Kasyouhanen je v okolí známý pro svou obětavost vůči sociálně a zdravotně slabším jedincům, a tak jeho rodinu a kamarády ani nepřekvapilo, když se rozhodl vdově pomoci.

 

A to se mu nakonec podařilo! Jeho facebookový příspěvek sdílelo přes 21 tisíc lidí. Díky tomu začali různí lidé posílat Sethovi peníze pro chudou babičku, až nakonec musel založit speciální účet, na který se vybralo už několik tisíc amerických dolarů.

Delores je laskovostí lidí dojatá. „Je to nádherný pocit, jsem všem moc vděčná za pomoc,“ uvedla pro stanici CNN. „Když ještě žil manžel, kdykoliv jsme mohli, také jsme ostatním pomáhali, život mi to nyní hezky vrátil,“ dodala Delores.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!