Starosta se kuriózním způsobem zbavil černé skládky

Starosta Hrobců na Litoměřicku zvolil velmi neobvyklý způsob, jak bojovat proti černým skládkám. A to takový, že když zjistil komu odpad v pytlích patří, jednoduše ho naložil a odvezl přímo přede jeho dům. A jak to dopadlo? Někteří mu za jeho svérázný boj tleskají, jiní ho proklínají.
21. 4. 2018 ZPRÁVY: STAROSTA SE KURIÓZNÍM ZPŮSOBEM ZBAVIL ČERNÉ SKLÁDKY
21. 4. 2018 ZPRÁVY: STAROSTA SE KURIÓZNÍM ZPŮSOBEM ZBAVIL ČERNÉ SKLÁDKY

reklama

Na černou skládku přišli zaměstnanci obce při pravidelném úklidu. Nedaleko silnice za obcí Hrobce leželo několik pneumatik, dřevěné desky a černé pytle plné odpadků právě v některých z nich pak našli několik dopisů, na který se opakovalo jedno a totéž jméno i s adresou.

„My jsme tady nalezli 5 pytlů ale na skládce jiného odpadu. Tak já předpokládám, kde byla jeho korespondence, tak když to bylo na jedné hromadě téměř, tak předpokládám, že to bylo všechno jeho,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima starosta Hrobců Petr Kříž (NEZ.).

Starosta proto veškerý odpad, který na skládce našel, naložil na valník a odvezl do 7 kilometrů vzdálených Brozan nad Ohří. Přímo na adresu, kterou našel v odpadcích. Tam, jak můžete vidět na záběrech, které na místě pořídil, veškerý odpad vyložil přímo před dům, kde měl majitel odpadků bydlet.

Tereza H. čeká na zahájení procesu už tři měsíce

Zadržené Češce v Pákistánu se ve věznici daří dobře. V úterý si má vyslechnout obvinění

Starosta počítá s pokutou za odvoz odpadků původnímu majiteli

„Podle zákona o odpadech je to majetek pořád jeho, dokud to nepřevzal oprávněné firmě. A nevěřím tomu, že oprávněná firma to sem odvezla, ale určitě ať si to někde reklamuje,“ upřesnil Kříž.  Muže, kterému měli údajně odpadky patřit, ale štáb doma bohužel nezastihli. Podle sousedů prý ale nemá v místě bydliště zaplacenou popelnici, kam dává odpadky, nikdo neví.

K neobvyklému způsobu, který zvolil starosta sousedních Hrobců se ale lidé staví různě. Jedni ho schvalují, jiným se to moc nelíbí. „Omezil všechny nájemníky, který si platí popelnice úplně v cizím komplexu. Kdyby to dal na jeho pozemek, tak je to něco jiného,“ popsala například jedna z obyvatelek domu.

Odpad prý přímo před jejich okny ležel asi dva dny než ho majitel objektu společně s mužem, kterému podle starosty Hrobců měl patřit, uklidil. Starosta počítá s tím, že možná sám dostane za odvoz odpadků původnímu majiteli pokutu. „Zavolal policii, která mě oslovila. Policistům jsem vysvětlil, jak se věci mají a teď je na policii, jestli prokáže, že to byl jeho odpad na základě mnou předložených důkazů a nebo jsem založil černou skládku, zaplatím pokutu a úklid,“ doplnil starosta.

Lidé si prý z tohoto místa dělají skládku už 20 let. Aby obec podobným problémům předcházela, chce nechat na místě nainstalovat závoru.

reklama

reklama