Start ruské rakety na Mezinárodní vesmírnou stanici: Do vesmíru se podívají i kresby z Terezína

Už ve středu večer zamíří tříčlenná posádka ve složení dvou Američanů a jednoho Rusa na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). A do vesmíru se také podívají kresby z terezínského ghetta. Ty s sebou jako symbol spojený s Českou republikou poveze jeden z Američanů. Informace podala zahraniční média.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

V Kazachstánu ve středu večer odstartuje z ruského kosmodromu Bajkonur raketa Sojuz-FG, která takzvaně vynese kosmickou loď Sojuz MS-08 a zamíří s ní na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS).

Jde už v pořadí o 34. mezinárodní let na ISS. V současnosti na mezinárodní vesmírné stanici pobývá jiná tříčlenná posádka, která je na ISSU od prosince loňského roku.

Výprava, která na vesmírnou stanici zamíří dnes je ale něčím ojedinělá i pro nás Čechy. Na palubě rakety bude totiž kromě Američana Rickyho Arnolda a Rusa Olega Artěmjeva také Američan Drew Feustela, jenž s sebou do vesmíru bere také kresby s terezínského ghetta.

Ve věku 76 let zemřel vědec Stephen Hawking 5

Zemřel světoznámý fyzik Stephen Hawking. S nemocí, která mu dávala dva roky, přežil 55 let

Kopiemi obrázku z časopisu Vedem, jejž za války vydávali chlapci v židovském ghettu v Terezíně, chce Feustel uctít památku Holocaustu.

ení náhodou, že právě Fesustel si s sebou na palubu rakety bere obrázky z Terezína. Vazby na Čechy má díky manželce Indiře, jejíž matka pochází ze Znojma a otec je Ind. Je to právě ona, kdo klade důraz na českou vlast.

A protože se jedná o kosmického veterána, do vesmíru se tak díky Drew Feustelovi podívala třeba sbírka povídek Jana Nerudy „Písně kosmické“, či česká vlajka nebo figurka Krtečka.

reklama

reklama