Státní svátky v roce 2020: Pouze dvakrát vyjdou na víkend

V roce 2020 bude více volna než letos. Svátky několikrát navážou na víkend a bude tak více času naplánovat si je prodloužené. Volno na Vánoce a Velikonoce bude čtyřdenní. Pracovních dnů bude 251 a nový rok začne sváteční středou.
Kalendář
Kalendář
foto pixabay

reklama

První svátek roku 2020 je hned 1. ledna, kdy musí obchody nad 200 metrů čtverečních zavřít. První prodloužený víkend připadne na Velký pátek a Velikonoční pondělí. Velikonoce vycházejí na polovinu dubna. Proto by mohlo být i slunečné počasí. 

Po Velikonocích nás čekají čtyři prodloužené víkendy. A to 1. května (pátek), 8. května (pátek), 6. července (pondělí) a 28. září (pondělí). Celkově připadnou jen dva svátky na víkend, a to 5. července (neděle) a 26. prosince (sobota). Vychází to ale stále o jeden víkendový svátek méně než v roce 2019. 

Uprostřed týdne pak oslavíme Den vzniku samostatného československého státu (středa) a Den boje za svobodu a demokracii (úterý). Štědrý den vychází na čtvrtek. A stejně jako v letošním roce budou Vánoce čtyřdenní. Druhý svátek vánoční vychází na sobotu. Silvestr 2020 připadá na pátek. Na regeneraci po bujaré noci tak budete mít rovnou celý víkend. 

Státní svátky v roce 2020

   
1. ledna  Nový rok  Středa
10. dubna  Velký pátek Pátek
13. dubna 

Velikonoční pondělí

Pondělí
1. května  Svátek práce  Pátek
8. května  Den vítězství  Pátek
5. července  Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje  Neděle
6. července  Den upálení mistra Jana Husa  Pondělí
28. září  Den české státnosti  Pondělí
28. října  Den vzniku samostatného československého státu  Středa
17. listopadu  Den boje za svobodu a demokracii  Úterý
24. prosince  Štědrý den  Čtvrtek
25. prosince  Boží hod vánoční  Pátek
26. prosince  2. svátek vánoční  Sobota

reklama

reklama