Stav nemocného štěněte, které majitelka uvázala u útulku, se lepší

Štěně Ray uvázané u děčínského útulku s velkou boulí na krku, tak tento příběh už od nás z Krimi zpráv znáte. Reportérce Pavlíně Janečkové se tehdy jako jediné podařilo natočit údajnou majitelku psa. Ta ovšem tvrdila, že pes rozhodně není její. Ray je i po měsíci stále v útulku a daří se mu mnohem lépe.
1. 11. 2017 KRIMI: STAV ŠTĚNĚTE UVÁZANÉHO V ÚTULKU JE STÁLE LEPŠÍ
1. 11. 2017 KRIMI: STAV ŠTĚNĚTE UVÁZANÉHO V ÚTULKU JE STÁLE LEPŠÍ

reklama

Ve chvíli, kdy zaměstnanci útulku Raye našli, vážil něco málo kolem 19 kilogramů, tedy o minimálně 10 méně, než by měl. U krku měl navíc velikou bouli plnou hnisu. Právě kvůli ní nemohl přijímat potravu. Případem se začala zabývat i krajská veterinární správa. Dokázat původní majitelce, že Raye uvázala u útulku, není jednoduché. Bez trestu přesto neodejde.

„Bylo to kvalifikováno, tento případ, jako týrání. Šlo o zanedbání péče chovatelky a opravdu dlouhodobé týrání zvířete,“ uvedl pro televizi Prima ředitel Krajské veterinární správy Ústeckého kraje Petr Pilous.

Proto také padl návrh, aby se Ray už k původní majitelce nevracel. Ona o něj přitom ale podle zaměstnanců útulku znovu projevila zájem. Podle Pilouse teď záleží na posouzení města, které ještě v této věci povede správní řízení. Vyjádření majitelky psa se nám tentokrát získat nepodařilo. Když jsme ji zastihli při posledním natáčení, tvrdila nám, že Ray její pes není.

Ray už vypadá mnohem lépe
Ray už vypadá mnohem lépe

Ray je na tom v současné době výrazně lépe. Boule na krku zmizela a Rayovi se prý ulevilo natolik, že začal podle slov zaměstnanců útulku zlobit. Jeho léčba ale stála několik desítek tisíc korun a bez dárců by to útulek nezvládl. Účet za uzdravení Raye ještě bohužel poroste. Jeho léčba totiž stále neskončila. „Musí tam dojít k nějakým chirurgickým zákrokům. Prostě zanedbaná veterinární péče,“ řekla pro televizi Prima ředitelka Městského útulku v Děčíně Eveline Jahelková.

Původní majitelka se prý měla přiznat, že Raye u brány útulku uvázala kvůli tomu, že neměla peníze na jeho léčbu. Ty teď ale bude muset nejspíš stejně sehnat. Útulek jí chce totiž veškerou léčbu naúčtovat. Jestli na to ale žena sežene peníze, není jasné.

Ray bude v útulku ještě minimálně týden, pak mu začnou hledat nového majitele.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!