Štěně s jedním ouškem se stalo hvězdou internetu a dostalo přezdívku Jednorožec

Za pouhých pár dnů narostl na instagramovém profilu jednorožčího štěněte počet sledujících z původních 36 na téměř 56 tisíc. Na sociální síti TikTok má video s neobvykle vyhlížejícím pejskem již více než 4 miliony zhlédnutí. Po štěňátku, které se narodilo s ocáskem mezi očima, je tak ,,Unicorn puppy‘‘ dalším čtyřnohým miláčkem internetu.
Štěněcí jednorožec
Štěněcí jednorožec
instagram.com/goldenunicornrae/

reklama

Roztomilá fenka zlatého retrívra jménem Rae, jež má jen jedno ouško, a to uprostřed hlavy, na svět přišla se dvěma ušima jako její sourozenci. Krátce po svém narození však byla ošklivě poraněna a musela být ihned převezena na veterinární kliniku Family Friends v Grand Rapids v Michiganu.

Chovatel, u něhož se štěňata narodila, si není jistý, co se přesně stalo. Má ale podezření, že matka Rae čistila placentu po porodu příliš agresivně a štěněti nechtíc celé ouško ukousla. Začal boj s časem. Rae musela podstoupit velkou operaci jen pár hodin po svém narození. Personál kliniky si nebyl jistý, jestli štěně dokáže přežít, doufali však, že operace jí dá alespoň šanci. „Nevěděli jsme, jestli přežije déle než 48 hodin,“ řekla Vorheesová CNN.

 </p>

Brianna Vorheesová, která na klinice pracuje jako recepční, si ji okamžitě zamilovala. „Minulý rok jsem po 4 letech přišla o svého milovaného zlatého retrívra Lokiho kvůli lymfomu, takže jsem měla v srdci místo pro dalšího zlatého retrívra,“ sdělila Vorheesová CNN.

„Chovatelé štěňata na veterinárních klinikách často nechávají, pokud zjistí, že vyžadují speciální péči na plný úvazek. I když jsem věděla, že bude Rae potřebovat 24hodinovou péči, miluju zlaté retrívry. Prostě jsem věděla, že je mi souzena,“ vylíčila CNN situaci nová majitelka fenky.

 

Po důkladné péči nové majitelky se však dnes 12týdennímu štěněti daří výborně, prý nemá žádné bolesti, je veselé a slyší dobře. Neobvyklé je však místo, na kterém se Raeino ouško momentálně nachází - má ho totiž přímo uprostřed hlavy. „Předpokládáme, že kvůli stehům a celkovému růstu fenky došlo k tomu, že se jí ucho přesunulo z původního místa na vrchol hlavy,“ uzavírá majitelka.

Na sociálních sítích se již dříve stalo hvězdou štěně s ocáskem mezi ušima:

reklama

reklama