Stopka nebo pokuta milion eur za den. Amazon musí kvůli koronaviru zavřít distribuční centra ve Francii

Internetový gigant Amazon pozastavuje svou distribuční činnost ve Francii. Stalo se tak na základě rozhodnutí tamního soudu, podle kterého musí být veškerá zbytná výroba až do konce koronavirové krize pozastavena.
Soud
Soud
foto: pixabay.com

reklama

Úterní verdikt soudu padl poté, co francouzský odborový svaz podal na Amazon stížnost, podle které dochází v jednom z největších zasilatelských obchodních řetězců světa k ohrožování životů jeho zaměstnanců.

Společnost ve svém oficiálním prohlášení ve středu uvedla, že je rozhodnutím soudu vyvedena z míry, pokud totiž své dodávky ve Francii neomezí pouze na základní zboží, má každý den, kdy toto nařízení poruší, zaplatit pokutu milion eur. Podle informací CNN se Amazon plánuje proti rozhodnutí soudu odvolat.

Do té doby však bude nařízení soudu respektovat. To i navzdory obrovským výdajům, které podle slov jednatelů Amazonu společnost vynaložila na ochranná opatření v rámci bezpečnosti svých zaměstnanců. Jednalo se například o kontroly tělesné teploty, nákup roušek a respirátorů či dodržování předepsaných vzdáleností mezi zaměstnanci.

Amazon čelí kritice i v USA

Společnost dále uvedla, že zaměstnanci jejích distribučních center budou moci zůstat doma, služby zákazníkům ve Francii ale hodlá poskytovat i nadále prostřednictvím nezávislých společností skrze svou globální distribuční síť.

Francie minulý měsíc nařídila pozastavení činnosti veškerých zbytných podniků a toto opatření má zůstat v platnosti minimálně do 11. května.

Ve Spojených státech čelí Amazon rovněž kritice kvůli údajně nedostatečné bezpečnosti svých zaměstnanců. Na základě toho vydala společnost prohlášení, ve kterém tvrdí, že všechny zaměstnance, kteří se bezpečnostními pokyny nebudou úmyslně řídit, propustí. CNN však uvedla, že si sami zaměstnanci v USA stěžují, že v rámci jejich práce není možné všechna tato opatření dodržovat.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!