Stovky týraných psů hledají nové domovy. V jakém jsou stavu?

První psi ze zřejmě největší odhalené množírny u nás, se dostali k dobrovolníkům, kteří se o ně postarají. Už od nás víte, že veterináři a ochránci zvířat počátkem týdne odvezli zhruba 200 psů z jednoho domu na Pelhřimovsku. Lidé, kteří teď o zubožené psy pečují, reportérům FTV Prima popsali, v jakém stavu zvířata byla.
2. 2. 2018 ZPRÁVY: TÝRANÍ PSI HLEDAJÍ NOVÉ DOMOVY
2. 2. 2018 ZPRÁVY: TÝRANÍ PSI HLEDAJÍ NOVÉ DOMOVY

reklama

Zavšivení, bez zubů, často slepí, s přerostlými drápy a nejrůznějšími degeneracemi. Přesně takový pohled čekal na veterináře a ochránce zvířat, kteří psi přišli vysvobodit do jednoho z domu v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku. My jsme se dnes na místo znovu vydali a mluvili se sousedkou, která na celý případ upozornila. Sama byla otřesená z toho, kolik psů uvnitř bylo.

„Jakože jich je tam kolem šedesáti, stovky, jsme si mysleli určitě, protože víme, že vzadu za barákem, tím, že tam vlastně máme vedle byt, je vývod, kterým vypouštěli vlastně ty výkaly těch psů, takže jsme to jako sledovali, věděli jsme, že jsou ve sklepě, že jsou na půdě,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima sousedka Jana Hudínková.

Otřesné týrání zvířat : V chovu byly podvyživené i mrtvé kusy

Otřesné týrání zvířat: V chovu byly podvyživené i mrtvé kusy

Stovky psů skončili u dobrovolníků a v útulcích po celé republice

Více než dvě stovky psů malých plemen, jako jsou čivavy nebo jorkšírští teriéři, skončili v útulcích a dočasné péči dobrovolníků po celé republice. Pět z nich si k sobě domů vzala také paní Kristýna z Jihlavy.

„Jedena fenečka měla vlastně na zádech obrovský dred, pod kterým, jak jí padal přes ty záda, měla vlastně vylysané místo, protože už se tam nedostával vůbec vzduch a bylo to zapařený. A druhý pejsek, tak ten měl na packách takový dredy prostě z těch hovínek, že nemohl ani chodit,“ popsala dočasná pečovatelka Kristýna Kaczamrová..

Někteří nejspíš trpí nevyléčitelnými nemocemi

Několik zachráněných psů skončilo v dočasné péči také u paní Milany z Třebkova na Písecku, která v pátek přivezla všech dvanáct psů na píseckou veterinární kliniku. Pohled na psy ale nebyl nikterak veselý. I laickým okem totiž bylo vidět, že nutně potřebují lékařskou péči. Dokonce to bohužel vypadá i tak, že některá ta zranění a některé nemoci, které ti psi mají, budou bohužel nejspíš nevyléčitelná.

„Myslím si, že to bude práce na delší dobu. Hnědý pejsek špatně chodí, potom je tam březí fenečka, pak jedna fenečka tam má to oko a zbytek uvidím teďka po veterinární prohlídce,“ popsala paní Milana Macková. Vstupní prohlídka u dvanácti psů trvala déle než dvě hodiny a i sám zvěrolékař nám řekl, že ta, že ta zvířata jsou v opravdu velice zanedbaném stavu. Každému z nich předepsal nějaké léky. Žena teď bude muset pravidelně jezdit s každým z těch psů na veterinární kliniku zvlášť, aby se lékaři pokusili co největší množství onemocnění a zranění vyléčit.

reklama

reklama