Stovky uprchlíků se usadily v parku ve francouzském Nantes: Nemáme kam jít, stěžují si

Na pět stovek uprchlíků „uvízlo“ ve veřejném parku ve francouzském městě Nantes. Poté, co byli vyhoštěni z opuštěného domu, který stojí v okolí parku, přebývají na veřejném prostranství ve stanech. Místní obyvatele přítomnost uprchlíků znervózňuje a lékaři varují před nemocemi.
Stovky uprchlíků se usadily v parku ve francouzském Nantes
Stovky uprchlíků se usadily v parku ve francouzském Nantes
Twitter/RT

reklama

Podle informací serveru RT místní úřady odhadují, že v parku v západofrancouzském městě Nantes se „zabydleli“ především uprchlíci ze Súdánu a Eritrey. Ti byli vyhozeni z opuštěné budovy, která stojí poblíž parku. „Jsme ztracení a plný beznaděje. Je tu problém najít místo, kde bychom mohli žít, nemáme ani co jíst,“ řekl pro reportérku RT jeden z uprchlíků.

Nejen pro stovky uprchlíků nastal s postavením improvizovaného stanového městečka problém. Tak například v celém parku je dostupná jen jedna toaleta a přeplněná kanalizace ohrožuje nejen migranty. Lékaři varují před nemocemi, které jsou spojené právě se špínou a špatnými hygienickými návyky.

Urchlíci, které Česko odmítlo, se vylodí na Sicílii.

Uprchlíci, které Česko odmítlo, se vylodí na Sicílii. Které státy si je přerozdělí?

Znepokojení z celé situace jsou i místní. Ti mají strach z nemocí ale i z uprchlíků samotných, kterých je nyní plný park. „Na Nantes to vrhá špatné světlo, stejně jako na každé jiné město, kde se migranti usadili,“ řekla místní obyvatelka pro RT.

Co s celou situací hodlá dělat vedení města, zatím není známo.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!