Strach z terorismu: V Německu se zranilo sedm lidí kvůli petardám v nákupním centru

Strach z terorismu obchází Evropu. V německém Dortmundu se zranilo sedm lidí poté, co parta teenagerů odpálila petardy v budově nákupního centra, kde následně vypukla panika. Policisté kvůli incidentu zadrželi čtyři nezletilé.
ilustrační foto
ilustrační foto

Nákupní centrum Thier-Galerie se nachází v samotném centru více než půlmilionového Dortmundu poblíž známých vánočních trhů. V sobotu večer byla nákupní galerie plná lidí, když se ozvaly hlasité rány. Ty podle místních médií způsobily petardy, které uvnitř budovy odpálila skupina teenagerů. Jenže to návštěvníci centra samozřejmě netušili a pravděpodobně i s ohledem na nedávnou tragickou střelbu na vánočních trzích ve Štrasburku nastala panika.

Stovky lidí se v obavách před potencionálním teroristickým útokem snažily dostat pryč. Zklidnit situaci se povedlo až přivolaným policistům a záchranářům. Výsledkem je minimálně sedm zraněných. Závažnost jejich poranění úřady nekomentovaly, nevylučují ale, že se další zranění ještě přihlásí.

Policie pak potvrdila, že v souvislosti s incidentem zadržela čtyři osoby ve věku mezi 15 a 16 lety. O tom, co s nimi bude, rozhodne až další průběh vyšetřování.

reklama