Strážníci v Brně odchytávali kozla manekýna

Téměř dva týdny se ulicemi Brna potuloval kamerunský kozel. Nikdo neví, kde se vzal. Plaché zvíře se několikrát pokoušeli odchytit strážníci, marně. Kozla nakonec skolila uspávací střela na místě, které zvíře navštěvovalo s oblibou každý den.
9. 3. 2018 ZPRÁVY: STRÁŽNÍCI V BRNĚ ODCHYTÁVALI KOZLA „MANEKÝNA“
9. 3. 2018 ZPRÁVY: STRÁŽNÍCI V BRNĚ ODCHYTÁVALI KOZLA „MANEKÝNA“

reklama

Poslední den na svobodě se kamerunskému kozlovi pomalu blíží ke konci. Za 12 dnů, co byl na útěku, si ale v brněnských ulicích užil tolik dobrodružství, které by mu ostatní zvířata mohly jen závidět. Neexistovala pro něj žádná překážka, vše řešil s chladnou hlavou.

„Ve chvíli, kdy se ho obyvatelé snažili chytit, tak velmi rychle utekl a to buď to tak, že se prosmykl nějakou skulinou nebo přeskočil vysoký plot, případně přeskočil přes kapotu zaparkovaného vozidla,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima mluvčí městské policie Brno Jakub Ghanem.

Nejvíc se kozlíkovi líbilo na této předzahrádce. A potom u vstupních dveří, ve kterých viděl sám sebe. „Hnedka ráno jsme slyšeli divný zvuky. Jdem kouknout ke dveřím, bylo vidět, že je to nějaký zvíře, tak jsme jenom tak opatrně nakoukli. Kozel, rohy jako blázen, a on se tam viděl, právě v těch dveřích, protože ta fólie funguje jako zrcadlo. Takže on tam viděl soka a šel s ním bojovat,“ upřesnila svědkyně Eva Cvachovcová.

9. 3. 2018 ZPRÁVY: MINISTR ZAHRANIČNÍCH VĚCÍ UCTIL PAMÁTKU JANA MASARYKA

Ministr zahraničních věcí Stropnický uctil památku Jana Masaryka

Emil skončil na záchranné stanici na okraji Brna

Jenže kozel zřejmě nechtěl někomu naložit. Pravděpodobně to nebyl ani manekýn, který by se na sebe rád díval. Podle všeho mu jen chyběli parťáci. „Kozel jako takový, je to stádový zvíře, který reaguje třeba na ten svůj odraz. Viděl svého vlastně společníka a mohl se uklidnit,“ popsal ředitel záchranné stanice Zdeněk Machař.

Téměř dvoutýdenní putování kozla měli sice strážníci dobře zmapované, ale zkuste sami někdy chytit kozla. Na řadu tak musela přijít uspávací střela. Kozel Emil skončil tady na záchranné stanici na okraji Brna. Co s ním bude dál, není jasné. Strážníci i nadále budou pátrat potom komu patří a komu utekl.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!