Střelba na autobus v Keni: 3 mrtví, Aš-Šabáb se zatím k útoku nepřihlásil

Při útoku na autobus v keňské oblasti Lamu poblíž hranic se Somálskem byli zabiti tři lidé. Další dva byli zraněni a momentálně jsou v péči lékařů v místní nemocnici.
Lamu
Lamu
Internet

reklama

Autobus jel z Mombasy, když byl náhle zastaven několika ozbrojenými muži, kteří po něm okamžitě začali střílet. Útočníci zatím nebyli identifikováni, militantní skupina Aš-Šabáb se sídlem v Somálsku však v zemi provedla již řady podobných útoků, a tak by podle BBC mohlo jít právě o ni.

Podle místních úřadů bezpečnostní složky útočníky pronásledují, ti totiž ihned po incidentu uprchli. Podporu má Keňa v somálských vojácích podporovaných OSN, kteří proti Aš-Šabábu aktivně bojují.

Podle BBC byli lidé varováni, že v období vánočních a novoročních svátků se tato země může stát terčem útoků právě Aš-Šabábu.

Šéf regionu Lamu, Macharia Irungu, incident potvrdil a serveru VOAnews ohledně identit útočníků sdělil: ,,Dokud za útok nepřevezme zodpovědnost nějaká skupina, můžeme se jen domnívat, zda šlo o bandity či teroristické uskupení.‘‘ Dále doplnil, že autobus, na který se střílelo, doprovázely další dva osobní autobusy, které měly i policejní doprovod; díky němu byl možný rychlý zásah bezpečnostního personálu.

reklama

reklama