Střelba na černochy v italských ulicích: Střelec je extremista, který měl doma knihu Mein Kampf

V ulicích italského města Maceraty v sobotu střílel na africké přistěhovalce muž, u kterého našla policie knihu Adolfa Hitlera Mein Kampf. Při incidentu bylo zraněno šest lidí. Celá Itálie tak v posledních dnech nevede debaty o ničem jiném, než o otázce neonacismu.
Luca Traini
Luca Traini
AP

reklama

Agentura ANSA uvedla, že terčem sobotní střelby bylo pět mužů a jedna žena, které spojovala barva kůže. „Stal jsem se terčem střelby jen kvůli tomu, jak vypadám,“ řekl italskému listu La Stampa jeden ze zraněných.

Útočník měl podle ministra vnitra Marca Minnitiho svůj čin dobře naplánovaný. Je si téměř jistý, že má pachatel fašistické a neonacistické sklony. Při domovní prohlídce u něj policisté našli knihu Adolfa Hitlera Mein Kampf i knihu o Benitu Mussolinim.

Sexuální útoky ovládají Itálii. Za znásilněním jsou často migranti.

Italové jsou v šoku! Sexuálních útoků stále přibývá, mnohdy jsou za nimi migranti

Zadržený pachatel se jmenuje Luca Traina a dosud nebyl trestán. Minulý rok dokonce neúspěšně kandidoval v komunálních volbách za protiimigrační Ligu Severu. Důvodem jeho hrůzného činu byla podle jeho slov pomsta za nedávnou vraždu osmnáctileté Italky Pamely Mastropietrové, ze které byl obviněn drogový dealer nigerijského původu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!