Střelba na Floridě mění pravidla: Zvýšení minimálního věku pro prodej pušek schválili floridští poslanci

Obě komory floridského zákonodárného sboru se ve středu shodly na zvýšení minimálního věku pro nákup pušek. Mimo jiné se také odhlasovala možnost vyzbrojení některých učitelů. O změně pravidel zákonodárci hlasovali v důsledku valentýnského masakru na střední škole v Parklandu na Floridě. Návrh má nyní na stole guvernér země Rick Scott.
ilustrační foto - zbraň
ilustrační foto - zbraň
pixaby.com

reklama

Návrh, který prošel s poměrem 67 ku 50 hlasům, zvyšuje věkovou hranici pro prodej pušek z 18 na 21 let. Zákonodárci nevyslyšeli prosby studentů, aby byl úplně zakázán prodej útočných zbraní.

Kromě zvýšení věkové hranice bude zavedena také třídenní lhůta při nákupu všech zbraní a nově budou moci do školy nosit zbraň ti učitelé, kteří projdou speciálním výcvikem.

Změna zákona se samozřejmě neobešla bez kritiky. Republikánům vadilo zvyšování věkové hranice, demokratům zase vyzbrojování učitelů. „Tahle místnost, tenhle stát i celá tahle země jsou kulturně rozděleny. A před námi je návrh, který není dokonalý,“ řekla demokratka Kristin Jacobsová, která ale i přes výhrady návrh podpořila.

 

 

Nyní má novou normu na stole republikánský guvernér Rick Scott. Ten zatím rozhodnutý není. I bez jeho podpisu ale začne zákon platit, pokud ho Scott do 15 dnů nevetuje.

Změnu pravidel má na svědomí útok ze 14. února, kdy bývalý student Nikolas Cruze zastřelil 17 lidi na střední škole Stoneman Douglas v Parklandu na Floridě.

reklama

reklama