Střelba na střední škole v Texasu: Útočník zabil 10 lidí a další zranil

Deset obětí má dnešní střelba na střední škole v texaském městě Santa Fe. Útočník, kterého už policie zadržela, tam podle svědků vešel do třídy výtvarného umění a spustil střelbu pravděpodobně z brokovnice. V USA se jedná už o třetí střelbu na škole během posledních sedmi dnů a celkově 22. od začátku tohoto roku.
Další střelba na škole v Texasu
Další střelba na škole v Texasu
AP

reklama

Policie na tiskové konferenci uvedla, že na místě zemřelo 10 lidí. Policisté také potvrdili, že podezřelého ze střelby už zadrželi a umístili do vazby. Má jím být student školy. Oblastní šerif pak na Twitteru upřesnil, že v souvislosti s útokem byla zadržena ještě druhá osoba, ta by mohla být případným komplicem střelce.

Svědkyně incidentu pro CNN uvedla, že do třídy výtvarného umění vstoupil ozbrojený člověk a ze zbraně, která připomínala brokovnici, začal střílet. Dodala, že pak viděla dívku s prostřelenou nohou.

Většinu obětí podle policie tvoří studenti. Zranění utrpěl také minimálně jeden policista. Zraněné ze školy převážejí záchranáři do nemocnice ve městě Galveston. Okolí školy zůstává uzavřené.

Za poslední týden jde v USA už o třetí podobný případ. Ve středu zaměstnanec střední školy ve státě Illinois postřelil bývalého studenta, který uvnitř budovy vytáhl zbraň. Minulý pátek přišel do kalifornské střední školy bývalý, teprve 14letý, student a začal střílet z poloautomatické zbraně. Zranil jednoho člověka.

reklama

reklama