Střelba v americké redakci novin: Pět mrtvých má na svědomí útočník, který vraždil z pomsty

Čtvrteční střelba v redakci novin Capital Gazette v americkém městě Annapolis si vyžádala pět mrtvých a několik zraněných. Podle místních médií je podezřelým osmatřicetiletý Jarrod Ramos, který proti novinám bojoval několik let před soudem i na Twitteru. Důvodem nenávisti byl článek z roku 2011, ve kterém noviny psaly o jeho odsouzení za harašení.
Střelba v Marylandu
Střelba v Marylandu
Twitter/David Begnaud

reklama

Útočník byl policií dopaden a převezen do vazby. Podle agentury AP se však muž snažil všemožně zabránit rychlé identifikaci a poškodil si bříška konečků prstů, aby nebylo možné sejmout otisky. Nakonec byl identifikován díky porovnání podoby s fotografiemi.

Zabíjet měl kvůli pomstě. V roce 2011 o Ramosovi vyšel v novinách článek, kde se psalo o jeho odsouzení za harašení. Od té doby se útočník s redakcí novin soudil a na noviny útočil i skrze sociální sítě.

 

 

Výhrůžkami plnil Jarrod Ramos především svůj Twitter. Jako profilovou fotografii si dokonce dal snímek novináře redakce Capital Gazzette, jehož článek o harašení ho tak pobouřil. Na jeho hlavu ve Photoshopu umístil „značku oběti“ z japonské animované série Bersek. Tento komiks popisuje rituální vraždy lidí označených tímto znamením.

 

 

Zdá se, že bylo otázkou času, kdy se něco stane. Své hrozby naplnil ve čtvrtek poté, co vstoupil se zbraní v ruce do redakce. První výstřely se ozvaly okolo 14:30 místního času (20:30 SELČ). Během útoku byl v redakci přítomen také novinář Phil Davis. Ten na Twitter napsal, že útočník střelil několik jeho kolegů. „Střelec pálil skrze skleněné dveře do kanceláře. Zasáhl několik zaměstnanců. Nechci tvrdit, že je někdo mrtvý, ale je to zlé.“ Jak ale později bohužel potvrdil místní šerif, na místě zůstalo několik mrtvých.

 

 

Masakr nepřežili tři muži a dvě ženy, dva lidé byli lehce zraněni. Jedná se o jeden z vůbec nejhorších útoků na americká média za posledních několik let.

reklama

reklama