Střelba v centrále YouTube: Střílet měla nespokojená blogerka

V sídle společnosti YouTube v kalifornském San Brunu došlo v úterý dopoledne místního času ke střelbě. Žena íránského původu začala střílet na terase, kde v tu dobu lidé obědvali. Zranila tři lidi, z toho jednoho velmi vážně. Poté útočnice obrátila zbraň i proti sobě. Důvodem střelby mohla být podle zahraničních médií nízká sledovanost jejího YouTube kanálu.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

V úterý dopoledne místního času začala žena íránského původu střílet na terase společnosti YouTube. Vyděšení zaměstnanci okamžitě spěchali do budovy, kde se zabarikádovali a volali na tísňovou linku. „Střelec v sídle YouTube. Slyším střelbu a vidím utíkat lidi… Jsme zabarikádováni uvnitř v místnosti společně s kolegy,“ napsal na Twitter jeden ze zaměstnanců společnosti.

 

 

Střelkyní měla být devětatřicetiletá  Nasim Aghdamová z Jižní Kalifornie. Jedním z důvodů proč žena střílela, mohla být nízká sledovanost jejího YouTube kanálu a kritika YouTube za cenzuru. Útočnice zranila tři lidi- dvě ženy a jednoho muže. Ten má být podle informací policie v kritickém stavu. Aghdamová poté obrátila zbraň i proti sobě. „Věříme, že se podezřelá sama zastřelila. Nyní je budova kompletně zajištěna a už nehrozí žádné nebezpečí,“ vydal prohlášení šéf místní policie Ed Barberini krátce po poledni.

 

 

Jak YouTube, tak i Facebook a Instagram po střelbě okamžitě zrušily účty Aghdamové. Americká vláda vyloučila, že by se jednalo o teroristický útok.

V sídle společnosti YouTube v kalifornském San Brunu pracuje zhruba 1700 zaměstnanců, kteří mají mezi sebou velmi dobré vztahy. Není divu, že střelba všechny velmi zasáhla. „Jsme jako jedna rodina, naše srdce jsou teď s oběťmi a jejich rodinami,“ prohlásil mluvčí YouTube Chris Dale.

reklama

reklama