Střelba v centru Ottawy: 1 mrtvý, 3 vážně zranění. Útočník je zatím na útěku

V kanadském hlavním městě Ottawa dnes došlo ke střelbě. Kanadská média s odkazem na policii informují o jednom mrtvém a třech vážně zraněných. Útočník zatím zatčen nebyl.
ilustrační foto
ilustrační foto
Flickr/2010 Legal Observers

reklama

„Nevyhodnotili jsme to jako případ aktivního střelce. Útočník je na útěku a není ve vazbě,“ informovala podle serveru CBS News kanadská policie. Útočník si podle policistů své oběti zřejmě předem vybral a nestřílel náhodně kolem sebe.

Střelba se odehrála ve středu ráno místního času v jednom z domů na ulici Gilmoure Street, která se nachází v centru kanadské metropole. Jeden člověk zemřel, tři další byli převezeni do nemocnice s vážnými zraněními. Jedním ze zraněných je 15letý chlapec. Podle mluvčí dětské nemocnice je ve stabilizovaném stavu. Bližší informace o ostatních obětech střelby zatím úřady nezveřejnily. Stejně tak není známý ani motiv střelce.

Policisté původně na Twitteru informovali, že vyjeli ke střelbě s mnoha zraněnými. Požádali také veřejnost, aby se inkriminovanému místu vyhnula. Nyní už je podle nich oblast bezpečná, stále tam ale probíhá vyšetřování.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!