Střelba v Curychu, před budovou banky zůstali dva mrtví

Několik výstřelů vyděsilo krátce před 14:30 obyvatele švýcarského Curychu. Na místě zůstali dva mrtví. Policie oznámila, že má situaci pod kontrolou. Co přesně se stalo, ale zatím jasné není.
Místo střelby ve švýcarském Curychu
Místo střelby ve švýcarském Curychu
Blick.ch

reklama

Incident se odehrál před bankou na Lagerstrasse poblíž hlavního vlakového nádraží. Podle švýcarských médií svědci vypověděli, že zaslechli čtyři nebo pět výstřelů. Přivolaní záchranáři nalezli na místě zastřeleného člověka, druhý zemřel krátce po jejich příjezdu.

Kdo a proč střílel, se neví. Policie zatím podrobnější informace neposkytla. Podle jedné z verzí měl střelec nejdříve zastřelit svoji oběť a pak obrátit zbraň proti sobě. To ale zatím nikdo nepotvrdil. Agentura Reuters pak cituje policejní zdroj, podle kterého nic nenasvědčuje tomu, že by střelba měla něco společného s terorismem.

Míra kriminality ve Švýcarsku je sice poměrně nízká, nicméně násilné incidenty, ve kterých hrají hlavní roli střelné zbraně, nejsou žádnou výjimkou. Důvodem je především silná tradice soukromého vlastnictví zbraní a téměř třetina Švýcarů nějakou zbraň vlastní. Například až do roku 2010 platil zákon, který nařizoval všem bojeschopným mužům uschovávat zbraně doma nebo v místní zbrojnici, a tím zajišťovat obranu státu. Nyní už je to sice na dobrovolné bázi, povinná vojenská služba pro muže ale platí pořád.   

reklama

reklama