Střelba v marylandské redakci novin: Útočník zabil minimálně pět lidí, policisté ho dopadli

Minimálně pět mrtvých a několik zraněných si vyžádala čtvrteční střelba v redakci novin Capital Gazette v americkém měste Annapolis. Podle prvotních informací vstoupil obrojený muž do budovy a zahájil palbu. Útočníka zadržela policie a převezla ho do vazby.
Střelba v americkém Marylandu
AP

reklama

První výstřely se ozvaly okolo 14:30 místního času (20:30 SELČ). Během útoku byl v redakci přítomen také novinář Phil Davis. Ten na Twitter napsal, že útočník střelil několik jeho kolegů. „Střelec pálil skrze skleněné dveře do kanceláře. Zasáhl několik zaměstnanců. Nechci tvrdit, že je někdo mrtvý, ale je to zlé.“ Jak ale později bohužel potvrdil místní šerif, na místě zůstalo několik mrtvých.

Původní varování policie před tím, že střelců je více, se nepotvrdilo. Policisté zatím neupřesnili počet mrtvých ani zraněných. Potvrdili ale, že podezřelý ze střelby je ve vazbě. Některá média uvádějí s odkazem na svědky, že střelec byl vybaven brokovnicí. Motiv jeho činu zatím předmětem vyšetřování. Agentura AP informovala, že podezřelý je běloch a s vyšetřovateli nespolupracuje.

 

O tom, jak to v redakci během útoku vypadalo, nejlépe svědčí tweet Phila Davise. „Není nic strašnějšího, než slyšet, jak bylo několik lidí střeleno, zatímco se schováváte pod stolem a slyšíte střelce znovu nabíjet.

Podporu obětem a pozůstalým už vyjádřili například prezident Donald Trump nebo marylandský guvernér Larry Hogan.

 

reklama

reklama