Střelba v moskevské továrně: Bývalý majitel zastřelil člověka, další lidi zranil

Někdejší majitel moskevské továrny na sladkosti vnikl do budovy, kde ve vzteku zastřelil člověka. Podle ruských médií jsou další dva lidé zraněni. Střelec je stále na útěku. Motivem činu měly být neshody se současným vedením společnosti. Bývalý majitel o ni totiž dle svých slov přišel neprávem.
Střelba v ruské továrně
Střelba v ruské továrně
AP

reklama

Bývalý majitel společnosti Meňševik v jihovýchodní části Moskvy zastřelil člena ochranky budovy poté, co se nepohodl se současným vedením továrny na sladkosti. Minimálně dva lidé by měli být zraněni, ale spekulace o tom, že by střelec držel v budově rukojmí, policie vyvrátila. Podle ní má být muž zabarikádovaný. Kde ale policie neupřesnila.

Útočníkem je podle ruských médií Ivan Averyanov, který si stojí za tím, že byl z továrny neprávem vyhozen a už celé čtyři roky bojuje za její získání zpět. „Moje společnost mě zbavila funkce na základě padělaných dokladů. Už čtyři roky se snažím továrnu získat zpět. Mám osm dětí,“ řekl údajný střelec rozhlasové stanici Business FM, které se podařilo získat jeho vyjádření.

Nejšílenější soutěž vůbec?

GALERIE: Bizár! Rusko pořádá skutečné Hunger Games. Soutěžící musí přežít na ledové Sibiři a zabít…

„Policejní zdroje neposkytují žádné konkrétní informace, ale víme, že někteří lidé jsou stále ještě v budově, kde se záměrně schovávají před možným nebezpečím,“ uvádí server RT.

Příbuzní útočníka popsali jako kreativního a velmi emociálního muže. Byl u samého vzniku zmíněné továrny, a i když prý má impulzivní povahu, nikdy nebyl agresivní. 

reklama

reklama