Střelba v texaském kostele: Farníci útočníka pohotově zastřelili. Mohl zabít ještě více nevinných

Tři lidé byli včera zasaženi v ranních hodinách v texaském kostele na předměstí Fort Worth střelnou zbraní. Dva z nich, útočník a jedna z jeho obětí, zemřeli při převozu do nemocnice. Druhou z obětí se naštěstí podařilo resuscitovat na místě a nyní je ve stabilizovaném stavu, informovala agentura Reuters.
Policejní páska
Policejní páska
ilustrační foto

reklama

Nebýt pohotové reakce ozbrojených farníků, kteří útočníka smrtelně postřelili, nevinných obětí mohlo být na místě mnohem více. Motiv a totožnost pachatele zůstávají stále neznámé.

Záběry, které byly pořízeny z místa činu kamerou pro online vysílání mše, zachycují několikavteřinový průběh útoku pachatele. Ten na snímku stojí nahoře uprostřed, oblečen do dlouhého černého kabátu. Bez rozmyslu v jednu chvíli vytáhne zbraň, ze které dvakrát vystřelí. Pohotový farník ho jedním výstřelem srazí k zemi a několik dalších ozbrojených účastníků mše přistupuje k útočníkovi.

Mluvčí místní záchranné služby Macara Trusty potvrdila, že během incidentu přišli o život dva lidé, jeden je zraněn těžce a dva lidé si při snaze rychle se před útočníkem schovat mezi kostelní lavice přivodili lehká poranění.

Texaský guvernér Greg Abbott ve svém prohlášení sdělil: ,,Místa, kde se vykonávají bohoslužby, mají být posvátná. Jsem vděčný, že farníci v incidentu jednali tak rychle, aby útočníka zpacifikovali a zabránili tak dalším ztrátám na životech,‘‘ uvedla Reuters.

reklama

reklama