Střelec z texaského kostela nešetřil ani děti: Annabelle ani Emily masakr nepřežily

Čtrnáctiletá Annabelle ani osmiletá Emily nepřežily střelbu v texaském kostele
Čtrnáctiletá Annabelle ani osmiletá Emily nepřežily střelbu v texaském kostele
Facbeook.com

reklama

Malé texaské městečko Sutherland Springs se v neděli ráno otřáslo. Do tamního baptistického kostela totiž během bohoslužby přišel muž, který začal střílet. Během svého běsnění zabil celkem 26 lidí a další desítky zranil. Obětem tragédie bylo podle policie pět až 72 let. Mezi mrtvými je i čtrnáctiletá dcera místního pastora Annabelle nebo teprve osmiletá holčička Emily se svou matkou a mladší setřičkou.

Vůbec první identifikovanou obětí texaského střelce byla čtrnáctiletá dcera místního pastora Annabelle. Její otec byl v době, kdy jeho nejmladší dcera umírala v kostele, na cestě zpátky z Oklahomy. „Annabelle byla krásné a speciální dítě,“ uvedl pro ABC News Frank Pomeroy.

Její matka, Sherri, na svém profilu na sociální síti sdílela portrét své dcery, pod který jí kondolují nejen příbuzní, ale také přátelé. Hold pak vzdal Annabelle i její strýc Scott Pomeroy. „Nebe dnes ráno získalo opravdu krásného anděla spolu s mnoha dalšími,“ napsal.

Emily (8) byla v kostele se svou matkou i sourozenci

Masakr střelce v texaském kostele nepřežila ani teprve sedmiletá Emily. Podle členů rodiny se právě vracela z nedělní školy a seděla v zadních lavicích kostela, když byla zastřelena. Její babička Sandy Wardová pro MSNBC News uvedla, že Emily začala navštěvovat církev se svou matkou a sourozenci teprve nedávno.

 „Byla to tak hodná holčička. Pokaždé, když jí někdo o něco požádal, tak to udělala. Byla tak laskavá,“ vzpomínala na svou vnučku. Malá Emily podlehla svým zraněním v nemocnici. Navíc v kostele byla s celou svou rodinou. Mezi obětmi je i její matka Joan a šestiletá sestra Brook. Mezi zraněnými byl i její mladší bráška Rylan (6), kterého útočník střelil dvakrát do břicha, jednou do paže a jednou do slabin.

Střelec dřív sloužil v americkém letectvu

Podle krátkého sdělení Pentagonu pachatel dříve sloužil v americkém letectvu. Mluvčí letectva Ann Stefaneková uvedla, že od roku 2010 do svého propuštění v roce 2014 sloužil na základně v Novém Mexiku a jeho specializací byla logistika. Soud ho ale v roce 2012 shledal vinným z násilí na manželce a dítěti a uložil mu roční vazbu.

Agentura AP s odkazem na nejmenované zdroje ve vyšetřování uvedla, že útočník se jmenoval Devin Kelley, žil na předměstí San Antonia a zřejmě nepatřil k teroristické organizaci. V době incidentu na sobě podle policie měl černé oblečení a neprůstřelnou vestu. Jeho motiv je zatím neznámý. Policie však zkoumá jeho příspěvky na sociálních sítích z posledních dnů, včetně jednoho, kde byla vyfocena poloautomatická zbraň AR-15.

Pachatel zbraň podle televize CNN koupil v roce 2016. Jak je možné, že se muž, který byl trestán za násilí, ke zbrani dostal, zatím není jasné.

 

Autor: Daniela Soukalová, ČTK

reklama

reklama