Student Agency změní majitele. Jančura se chce zaměřit na vlaky a autobusy RegioJet

Podnikatel Radim Jančura je připravený prodat Student Agency. Za společnost provozující zájezdy a prodej letenek utrží podle odhadů Hospodářských novin okolo miliardy korun. Jančura svou firmu budoval přes 20 let. Nyní se chce více věnovat rozvoji autobusové a vlakové dopravy RegioJet.
RegioJet
RegioJet
Facebook/RegioJet CZ

reklama

Student Agency patří od revoluce k jednomu z největších hybatelů tuzemské podnikatelské scény. Společnost se zaměřuje na nabídku dovolených, kde svým klientům nabízí ubytování, pojištění či půjčení automobilu. Dovoleným předcházely vzdělávací pobyty. Student Agency je provozovala už od roku 1996. Největší ekonomický přínos má ale prodej letenek. Vyhledávač letenek Letenky.cz přináší pro společnost až polovinu tržeb.

Brněnský podnikatel Radim Jančura společnost založil v roce 1993 jako zprostředkovací agenturu pro au pair pobyty. Kromě již zmíněných aktivit, které jsou portfoliem „žluté“ firmy Jančura spustil také taxislužbu Tick Tack. Tuto část však prodal na začátku roku 2018 skupině Taxi Praha. U taxislužby se mu nepovedlo dostat do zisku a k tehdejšímu prodeji uvedl, že taxi byla doplňkovou službou autobusové a vlakové dopravě, které se chce věnovat naplno.

Vlaky pod značkou RegioJet Vančura nejprve spustil na trase Praha – Ostrava – Havířov. I na železniční trati se rozhodl konkurovat vyšší kvalitou služeb, jako se mu to povedlo u autobusů. Chystaný prodej Student Agency dokazuje dokument shrnující nabídku pro možné investory. Pokud se kupec najde, bude Jančura dál rozvíjet právě značku RegioJet.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!