Sussex Royal přestane existovat? Harry a Meghan se prý na jaře vzdají své značky

Již od jara přestanou britský princ Harry a jeho manželka Meghan používat značku Sussex Royal. Z toho jim plyne spousta problémů. I svou plánovanou dobročinnou nadaci budou muset přejmenovat. V pátek to potvrdila jejich osobní mluvčí.
Meghan s Harrym
Meghan s Harrym
profimedia.cz

reklama

Vše začalo letos v lednu, kdy Harry a Meghan šokovali oznámením, že se chtějí vzdát královských finančních zdrojů a chtějí být nezávislí a pracovat. Nyní se budou muset rozloučit i se svou značkou Sussex Royal. Podle webu DailyMail si to nepřeje ani Buckinghamský palác a mluvčí páru uvedla, že to pár hodlá akceptovat.

Od 1. března nebudou mít manželé kancelář v Buckhinghamském paláci a s veřejností budou komunikovat prostřednictvím své charitativní organizace. Ta přitom původně měla nést název Sussex Royal Foundation.

Navíc pár investoval stovky tisíc korun do založení nových webových stránek a fungování sociálních sítí právě se značkou Sussex Royal Foundation. Nebudou tak moci ani používat instagramový profil, který se jmenuje Sussexroyal a má přes 11 milionů fanoušků.

 

To, zda manželé skutečně přestanou používat zmíněnou značku, se ale ještě uvidí. Meghan se totoiž měla před svými přáteli vyjádřit, že jim nic legálně nebrání v užívání, jelikož Sussex Royal nehodlají komerčně užívat na tričkách. „Meghan tvrdí, že globální projekty, na kterých pracují, mluví samy za sebe. Vybrali tohle jméno, aby ochránili královské označení, nechtěli z toho nijak profitovat,“ uvedl podle DailyMailu jeden z jejich blízkých přátel. 

Podle tohoto zdroje navíc manželka britského prince měla říci, že stejně jméno jejich značky bledne v porovnání s tím, jakou nadaci budují. „Jejich úspěch je nevyhnutelný, ať už s nebo bez užívání současného jména,“ dodal přítel Meghan. „Meghan je toho názoru, že Harry a jejich syn Archie mají královskou krev a nikdo jim to nemůže odepřít. Ona ví, jaké má pohnutky a plány, a to je to hlavní,“ uzavřel.

Manželé původně plánovali žít střídavě v Kanadě a Británii. Některé povinnosti chtěli nadále vykonávat, ale palác na konci ledna oznámil, že žádné pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině již vykonávat nebudou. Princ Harry poté uvedl, že ho sled těchto událostí mrzí. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!